Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z włączaniem Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majucz

Majucz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 12 11 2010 - 00:53

Kupiłem laptop w USA i długo go nie używałem (Laptop Compaq z Windows Vista). Mam problem z włączaniem komputera (pojawia się niebieskie okno... jakieś skanowanie dysku itp...) Nie wiem co mam robić. Sprawę utrudnia mi system w języku angielskim. Próbowałem szukać czegoś na stronie Microsoftu ale nic skutecznego nie znalazłem. Robiłem system recovery ale problem nie znika. Chciałem już nawet pozbyć się oryginalnej Visty i wrzucić XP ale nie mogłem sformatować dysku (informacja w biosie: Nie można sformatowac dysku wymiennego C:) Nie jestem jakim tam specem od tych spraw ale bardzo mi zależy na tym lapku ;/

Może to problem sprzętowy?
Może dała o sobie znać różnica napiecia? W USA używają 110V, a my mamy 230V ale na ładowarce niby pisze 110 - 230 V.
Proszę o pomoc

  • 0

#2 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 12 11 2010 - 07:01

Chętnie bym obejrzał to okno przy ładowaniu dysku, bo "jakieś skanowanie" niezbyt precyzuje. Zrób zdjęcie, choćby telefonem. Co do formatowania dysku, to w BIOS-ie się tego nie robi. Tam musisz tylko BIOS-ie skonfigurowac ustawienia AHCI. Powinno być IDE Emulation na Enabled.


#3 Majucz

Majucz

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 11 2010 - 01:40

Chętnie bym obejrzał to okno przy ładowaniu dysku, bo "jakieś skanowanie" niezbyt precyzuje. Zrób zdjęcie, choćby telefonem. Co do formatowania dysku, to w BIOS-ie się tego nie robi. Tam musisz tylko BIOS-ie skonfigurowac ustawienia AHCI. Powinno być IDE Emulation na Enabled.


Plik 'ERROR' widok ogólny (mało wyraźny) podzielony na 6 mniejszych części, kolejno:

error 1, error 2, error 3

error 4, error 5, error 6

Często pojawia się też widok 'x'

Kompletne odpalenie kompa trwa ok. 20 minut co bardzo mnie wkurza. Boje się, że z czasem coś siądzie w nim na amen.
Najlepsze jest to, że po wszystkim komputer działa bez problemów.

Załączone miniatury

  • ERROR.jpg
  • error 1.jpg
  • error 2.jpg
  • error 3.jpg
  • error 4.jpg
  • error 5.jpg
  • error 6.jpg
  • x.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych