Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z windowsem na laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrcs

mrcs

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 02 2008 - 16:27

Witam wszystkich
Mam na laptopie zainstalowany win xp to znaczy miałem bo teraz jest problem :/ Ale od początku : wczoraj wieczorem będąc podłączony przez wifi do laptopa kolegi zamknąłem go na jakieś 30 minut bez wyłączania. Gdy go otwoczyłem spowotem to nie chciał wyjść z hibernacji tzn był tylko czarny ekran i na nic nie reagował więc go zresetowałem. No i tu zaczyna się problem. Podczas ponownego uruchamiania zaczą pojawiać się niebieski ekran cały zapisany informacją o jakimś błędzie po czym laptop się resetował. Zazwyczaj błąd pojawiał się podczas ładowania windowsa ale chyba ze 2 razy udało mi się go załadować i działał przez jakieś 10 sekund po czym znowu to samo. Jako że nic nie mogliśmy z kolegą wymyśleć wróciłem do domu i dziś zabrałem się za formatowanie lapka bo myślałem że to mu pomoże. No ale po formacie i rozpoczęciu się instalacji znowu pojawia się błąd. Dzieje się to w momencie kopiowania plików z płyty na dysk. Jako że się nie resetuje to moge przeczytać co pisze :

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.
Wydaje się, że przyczyną problemu jest następujący plik : cdfs.sys
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie wykonaj następujące kroki:
Upewnij się, czy wszelaki sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane. Jeżeli jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje do systemu windows, które mogą być potrzebne.
Jeżeli problem będzie się powtarzał, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie. Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8 aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe a następnie wybierz opcje tryb awaryjny.
Informacje techniczne:
***STOP : 0x00000050 (0xE1FC2568, 0x00000000, 0xF78305EB, 0x00000001)
*** cdfs.sys - Addres F78305EB base at F7824000, DateStamp 41107eb1

Dodam jeszcze że przez formatem próbowałem odpalać win przez tryb awaryjny, przywracanie ostaniej znanej dobrej konfiguracji i za każdym razem wyskakiwał błąd. Narazie formatowałem tylko partycje systemową, drugiej na której mam muzyke itp nie ruszałem. Czy mam spróbować sformatować też drugą partycje ? A może spróbować zainstalować win xp z innej płyty ? Mój laptop to Benq joybook a52e.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 29 02 2008 - 19:58

Ogólnie rzecz biorąc problem był do naprawienia. wskazany plik jest modułem sterownika "CD-ROM File System Driver". Oczywiście tryb awaryjny działał. Ale teraz jest musztarda po obiedzie. Czy formatować drugą partycję Kategorycznie NIE - nie ma takiej potrzeby. Zawsze przy świeżej instalacji winxp uruchamiam komputer z dysku CD. Dalej usuwam w menadżerze partycji partycje systemową i w to miejsce zakładam nową, formatuje (NTFS lub FAT32) i na niej instaluje - dalej zgodnie z instrukcjami. Po prostu wiem że na tej partycji nie zostają żadne śmieci z poprzednich instalacji. Postępując tak Nigdy nie miałem żadnych niespodzianek z instalacją xp.

  • 0

#3 mrcs

mrcs

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 02 2008 - 22:31

Zawsze przy świeżej instalacji winxp uruchamiam komputer z dysku CD. Dalej usuwam w menadżerze partycji partycje systemową i w to miejsce zakładam nową, formatuje (NTFS lub FAT32) i na niej instaluje - dalej zgodnie z instrukcjami.


Tak właśnie robie tylko że po sformatowaniu podczas kopiowania plików instalacyjnych wyskakuje mi niebieski ekran z tym co napisałem powyżej :/
  • 0

#4 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 01 03 2008 - 19:07

Ciekawy problem. Poszukałem trochę w necie. I okazuje się że przyczyną powstania tego błędu jest:
1)Uszkodzony plik cdfs.sys - bardzo wątpliwe, możesz spróbować instalować inną kopią XP.
2)Uszkodzony napęd CD lub kontroler IDE - Też raczej nie, ponieważ botuje się, mimo to nie zaszkodzi sprawdzić w biosie.
3)Błąd na dysku - myślę że to może być to- sprawdź przy instalacji uruchamiając konsole i dalej poleceniem Chkdsk /f /r
sprawdź dysk

MicrosoftTechNet radzi:



http://www.microsoft.com/technet/prodtechn...3.mspx?mfr=true

Podobny problem:
http://www.frazpc.pl/b/67013

Przyczyną tego błędu może być wirus HaxDoor. Popatrz tutaj są opisane przyczyny powstania tego błędu:

http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B903251

Zerknij również tutaj są opisane błędy, "blue screen" (BSOD) w tym twój:

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=7892

Wyłącz również poszukiwanie wirusów w biosie.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :ninja:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych