Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z usunięciem plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 19 02 2007 - 21:49

Witam. Mój problem polega na tym ze zainstalowalem windowsa Viste na partycjii c: (30 gb) potestowałem go troche i po kilku dniach zainstalowalem spowrotem xp sp2 na partycjii d: (10 gb)
i teraz zaczyna sie problem.

z Windowsa XP nie moge w zaden sposob usunąc plikow windowsa visty na dysku c a dokladnie katalogu document and settings , windows pokazuje mi ze plik jest uzywany przez system chociaz to jest niemozliwe bo po instalacjii Visty zainstalowalem dopiero XP. Nie pisałbym tego tematu gdyby w gre nie wchodzily bardzo wazne dane na dysku c (wiem ze formatowanie rozwiazalo by problem ale to nie wchodzi zupełnie w gre ) chce usunąc jakos recznie te pozostalosci po Viscie bo zajmują one 6 gb i sa mi zupelnie nie przydatne a dysk mam tylko 40 gb próbowalem róznych programów kasujących calkowicie dane ale to nie pomaga zaden z nich nie moze poradzic sobie z usunieciem tych katalogów ;/ Zauwazylem równiez ze pliki te są zaznaczone tylko do odczytu ale przy próbie odznaczenia tej opcjii wyskakuje mi komunikat "błąd odczytu i pyta sie czy pominąc plik jednak tak jest z kazdym plikiem. Nie wiem juz co mam robic ;/ w jaki sposob moge usunąc te katalogi . Obie partycje mam w systemie NTFS . Prosze o pomoc ..

  • 0

#2 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 19 02 2007 - 21:55

Sprobój odpalić jakieś LiveCD i z niego usunąć te pliki. Uda się na 99% :P.

  • 0

#3 Shady

Shady

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 19 02 2007 - 22:26

Spróbuj usunąć poprzez tryb awaryjny a jak nie zadziała to użyj KILLBOX'a :P

Jak to nie zadziała to daj znać.
  • 0

#4 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 19 02 2007 - 23:12

probowalem live cd rowniez nie moge usunac tryb awaryjny to samo .. nie mam juz pomyslow :P

killbox tez nie daje sobie z tym rady :P
  • 0

#5 Shady

Shady

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 19 02 2007 - 23:35

A który plik dokładnie nie chce się usunąć ? Bo rozumiem, że Ty usuwasz cały folder...

Możesz spróbować programu UNLOCKER, może on ci wskaże aplikację, która "trzyma" te pliki.

A ogólnie to nie rozumiem :| Czy Ty masz tą Viste jeszcze czy nie ?

Jeszcze inaczej:
Otwórz Total Commander i Menadżer Zadań Windows. Zamknij explorer.exe w menadżerze a potem usuwaj te pliki co nie chcą się usunąć w Total Commanderze :P


Napisz potem czy podziałało :P
  • 0

#6 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 02 2007 - 03:11

Visty juz nie ma to sa pozostalosci po niej .. reszta plikow sie usunela a zostało te 6 gb i zadnego z tych plikow systemowych nie moge usunąc kazdy pojedynczy plik wywala mi brak dostepu . :P nie wiem juz co mam zrobic :P
  • 0

#7 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 20 02 2007 - 12:14

Nie pisałbym tego tematu gdyby w gre nie wchodzily bardzo wazne dane na dysku c (wiem ze formatowanie rozwiazalo by problem ale to nie wchodzi zupełnie w gre )

Nie do końca rozumiem o co tu chodzi... Sytem bootujesz z partycji D:, na C masz pozostałości po Viście (6 GB) i jeszcze jakieś pliki, które są dla Ciebie bardzo ważne? Nie możesz skopiować plików na D: a następnie sformatować partycję C: ? Jakiego live CD użyłeś, może domyślnie partycje NTFS zamontowane były tylko w trybie do odczytu... potrzebujesz świeżej dystrybucji live zawierającej sterowniki fuse i/lub ntfs-3g, lub jakiegoś live CD nie opartego na linuksie z pełnym dostępem do NTFS.
  • 0

#8 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 20 02 2007 - 13:41

Vista ma to do siebie, ze bez praw administratora lub jeszcze wyzszego konta nie usuniesz tych plikow. Te uprawnienia co wydaje sie smieszne mozna uzyskac dopiero na uruchomionej Viscie. Mi osobiscie pomogl Format :P. Polecam też Hiren's Boot CD tam odpalasz Dosa z NTFS i usuwasz co Ci zbedne. Chociaz może też nie chciec bo Vista to taki dziwny stwor co zabiera uzytkownikom 70 jak nie wiecej % praw.
  • 0

#9 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 02 2007 - 14:07

nie moge skopiowac plikow z partycjii c na d poniewaz na c mam partycje 30 gb a na d 10 gb ( w co wchodzi system itd .. ) a pliki zajmuja 15 gb .. wiec nie ma jak ich przezucic nie mam tez nagrywarki dvd :P pokombinuje jeszcze z tym live cd ale juz probowalem uruchomic menagera plikow ntfs z pod dosa na live cd i rowniez nie moglem usunąc plikow ..
  • 0

#10 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 20 02 2007 - 19:32

to nie lepiej postawic sysemu od nowa na c?? czyszczac poprostu?? Chyba bylo by latwiej i lepiej
  • 0

#11 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 02 2007 - 20:06

nie bardzo rozumiem w jaki sposob na c i co czyszczac ?

  • 0

#12 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 20 02 2007 - 22:13

Jest programik o nazwie EasyCleaner wywali ci śmiecie itd.. co do używanych plików możesz użyć sklarza chodź niekoniecznie, ja bym zrobił to inaczej
Mianowicie sciągnji sobie NC z obsługą ntfs zostaw/ zainstaluj np. na C:/NC następnie odpal kompa w wierszu poleceń F8 jak nie da rady to płyty czy dyskietki
Przejdź na dysk gdzie masz NC i uruchom program następnie znajdź to co chcesz usunąć i problem powinien zniknąć

  • 0

#13 tofik

tofik

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 21 02 2007 - 00:14

nie moge nigdzie znalezc NC pod dosa z obsluga ntfs moze jakis link jesli gdzies posiadasz .. ? bo calkiem mozliwe ze to by rozwiązalo problem
  • 0

#14 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 21 02 2007 - 05:48

Spróbuj z Total Commander’em tylko nie pamiętam która wersja, to już zobaczysz :P
  • 0

#15 Shady

Shady

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 21 02 2007 - 08:03

A sprawdziles unlockerem ?
  • 0

#16 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 21 02 2007 - 11:39

Około 196 MB do ściągnięcia i jedna płytka do wypalenia, ale może spróbuj tego /index.php?s=&am...ost&p=24216 (nie wiem jak wygląda sprawa z obcinaniem linków po "?" dlatego wstawiam bez tagów)
  • 0

#17 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 27 11 2007 - 19:36

Witam,

Mam podobny problem: niedawno zabrałem się za porządkowanie Menu Start w Windows XP. Skopiowałem stary folder Menu Start na pulpit, "tak na wszelki wypadek, gdybym coś skasował przez pomyłkę". Po sprzątaniu stwierdziłem, że kopia Menu Start nie będzie mi już potrzebna. No i klops ;( . Zawarty w niej folder Narzędzia administracyjne, jak twierdzi system, jest niezbędny do jego prawidłowej pracy. KillBox usuwa ten folder, ale problem tkwi w tym, że na ok. 30 sekund po starcie systemu folder "powraca", tworzy go chyba system, ponieważ świeżo po jego usunięciu za pomocą KillBoxa nawet w Linuksie Ubuntu go nie widać. Dodam, że folder za każdym razem jest pusty. Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam.
  • 0

#18 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 27 11 2007 - 19:56

Co masz ustawione w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders we wpisie Common Administrative Tools ?
Powinno być C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Narzędzia administracyjne

Oczywiście jak masz gdzie indziej iż na c system zainstalowany albo poprzenoszone foldery to zmień sobie odpowiednio.
  • 0

#19 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 27 11 2007 - 20:23

Ha! Ścieżka we wpisie prowadziła do kopii na pulpicie. Poprawiłem, zrestartowałem, użyłem KillBox, zrestartowałem i... szkodnik już nie powrócił!
;( Tequila! Pozdrawiam.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych