Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ustawieniem sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 florski14

florski14

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 15 04 2008 - 20:52

Witam!
Mam następujący problem chce utworzyc siec pomiedzy dwoma koputerami poprzez router (ASUS WL520gc): laptopem (HP Pavilion dv6000) z Vista i stacjonarnym z XP service pack 2. Komputery mam w tej samej grupie roboczej. Wyczytałem na jakims innym forum ze trzeba zainstalowac latke do XP a wiec tak zrobilem i nic z tego komputery sie nie widza. Wyłączyłem zapory na obu komputerach i tez nic. Mam internet z kablówki i chodzi na obydwu kompach. Co zrobic z tym fantem? Probowalem juz poprzez ustawienie ip ale wtedy nie mialem internetu a i tak komputery sie nei widzialy.
Prosze o pomoc.

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 16 04 2008 - 08:40

Co to znaczy że komputery się nie widzą? Pinki przechodzą? Da się wejśc na kompa poleceniem \\nazwa_komputera lib \\ipkomputera?

  • 0

#3 florski14

florski14

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 04 2008 - 20:47

Nie widza tzn na kompie z XP w moich miejscach sieciowych nie ma laptopa a na laptopie nie ma stacjonarnego...yy a co z tymi pingami?jak to sprawdzic?sorki ale zielony w tych sprawach jestem...a i poprzez poelcenie \\nazwa komputera nie da sie polaczyc.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 21 04 2008 - 17:29

Podpisz się do tematu. Z PC ładnie udostępniony jest internet do laptopa, oba komputery mają tą samą grupę roboczą. W miejscach sieciowych pustka.Nawet grupy roboczej nie wyświetla. W takim razie czego mogłem nie ustawić? Oba komputery mają także włączone udostępnianie plików oraz drukarek. W obu właściwościach 2ch kart sieciowych są te same usługi zainstalowane ..itd
W czym może być więc problem? Jak pinguję adres z połączenia w laptopie to niestety mam 100% strat.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych