Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ustawieniem sieci poprzez router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 barca89

barca89

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 25 09 2006 - 17:57

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post więc nie obrazajcie mnie z powodu głupoty :P Mój problem wygląda następująco: posiadam router Asmax br604 mam internet chello podłączony do karty sieciowej i rozdzielony na drugi komputer (poprzez tenze router). Internet działa, ale chcialbym mieć również sieć pomiędzy kompami, ale jakoś mi to nie wychodzi. Zaznaczam ze mam w kazym kompie po 1 karcie sieciowej i chcialbym mieć sieć domową przez router. Słyszałem że to możliwe, więc prosze o waszą pomoc. Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie.

  • 0

#2 Goora

Goora

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 25 09 2006 - 18:43

prawy przycisk na ikonie "Moj komputer", dalej wchodzisz we wlasciwosci klikasz na zakladke "nazwa komputera" dajesz nazwe komputerom i ustawiasz im grupe robocza, np. "GRUPA". restartujesz oba kompy i masz juz je w tej samej sieci... teraz zaznaczasz tylko dyski z obu komputerow ktore chcesz udostepnic i ... w sumie to juz wszystko... idac dalej mozesz udostepnic np drukarke itd itd itd....


nie jest to trudne...

pozdrawiam :-)

  • 0

#3 barca89

barca89

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 25 09 2006 - 21:41

hmmm. no nie wiem czy tylko taka rzecz pomoże, już kiedyś próbowałem tak, ale to nic nie dawało. Czy przyadkiem nie trzeba jakiegos nowego połączenia ustawiać w kreatorze połączeń?? i poweidz mi jeszcze czy stopkałes się kiedyś z identyczną sytuacją???
  • 0

#4 Goora

Goora

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 26 09 2006 - 12:18

powiem Ci tak, na WinXP zawsze robilem tak i zawsze tak dzialalo....
zadnych polaczen nie trzeba robic...

z sytuacjami roznymi sie spotykalem, ciezko nawet rozroznic z jakimi - tyle ich bylo...

sprobuj tak zrobic... nic Cie to nie kosztuje, a jesli nie zadziala, to daj znac i pomyslimy nad czyms innym.... najpierw sprobuj jednego, ok?


pozdrawiam
  • 0

#5 barca89

barca89

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 28 09 2006 - 17:37

Spróbowałem i zadziałało połowicznie. Tzn u mnie widac zasoby udostępnione z drugiego kompa, ale na drugim kompie nie widac tych zasobów (tylko ikonke mojego kompa ale nie da sie otworzyć :/ )

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych