Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hagion

Hagion

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 25 01 2009 - 21:09

Witam. Mam problem z właściwym uruchomieniem komputera.

Aby właściwie go uruchomić muszę ok. 3 krotnie powtórzyć próbę odpalenia BIOS. Kiedy włączam za pierwszym razem komputer pracuje, ale nie rozpoczyna ładowania ani BIOS ani nic podobnego. Wyłączam, włączam ponownie i tym razem komputer kilkakrotnie powtarza samoistnie rozruch (słychać dzięki kompa wydawane przy rozruchu - powtarzają się nieustannie) i dopiero kiedy go wyłączę i włączę ponownie najczęściej następuje prawidłowy rozruch.

Przy włączeniu pojawia się jakaś informacja BIOS, którą postaram się sfotografować jeżeli będzie taka potrzeba.

Jeśli umieściłem w złym miejscy topic, przepraszam moderację i proszę o przeniesienie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Hagion

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 25 01 2009 - 23:39

Jak byś mógł wkleić fotkę ze startu. Ciężko coś powiedzieć. Takie objawy mogą być spowodowane wyczerpaniem baterii do podtrzymywania BIOS-u, uszkodzeniem płyty głównej lub zasilacza ("zimny" lut, kondensator), brakiem styku gdzieś na wtyczkach. Odkurz cały sprzęt w środku i podopychaj wszystkie wtyczki.
Pozdrawiam

  • 0

#3 Hagion

Hagion

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 29 01 2009 - 22:01

Hmmm chciałem zapytać, bo myślałem, że może być coś z systemem. Ale doradzono mi w punkcie sprzedaży nie "patyczkować się" i wysilać tylko wysłać do NTT, ponieważ mam jeszcze ostatki gwarancji :)

Ale dzięki za chęć pomocy :)

Temat możecie podtrzymać, opiszę kiedy przyślą jaki był prawdziwy problem :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych