Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem jakiegokolwiek programu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamus12

kamus12

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 01 2016 - 15:33

Witam i proszę o pomoc.

Nie wiem czy wybrałem dobrą kategorię i czy wpisałem dobre tagi, lecz zacznę opisywać mój problem.

Wczoraj przeinstalowałem system z windows vista home premium 32bit na windows 7 ultimate 64 bit.

Wszystko chodziło, dopóki nie podkusiło mnie żeby zmienić domyślną ściężkę instalacji programów. Irytowało mnie to że zawsze programy instalują się na  partycji systemowej C: , kiedy nie można wybrać ścieżki gdzie mają się zainstalować. Chciałem, żeby instalowały się na partycji D: , gdzie magazynuję wszystkie programy i gry. W tym celu chciałem znaleźć poradnik jak zmienić tą ściężkę znalazłem jedynie na tej stronie: 

http://zapytaj.onet.pl/html_server.php?id=65a3765e8219df821af7d7bf8658a431&preview=true&referer=http://zapytaj.onet.pl/Category/007,007/2,27460127,Jak_przeniesc_program_z_dysku_C_na_inny.html

 

Wszedłem więc w edytor rejestrów HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current Version 

i zmieniłem w:

ProgramFilesDir: C:\Pgrogram Files                          na           D:\Oprogramowanie

ProgramFilesPath: %Program Files%                        na           %Oprogramowanie%

ProgramFilesDir(x86): C:\Program Files (x86)          na           D:\Oprogramownie (x86)

ProgramW6432Dir: C:\Program Files                        na           D:\Oprogramowanie

 

Po ponownym uruchomieniu komputera żadne narzędzie systemowe nie chce działać: edytor rejestru nie działa, przywracanie systemu nie działa, żadna zaawansowana metoda nie działa.

Gdy próbuję uruchomić jakiś program np. te narzędzia systemowe i próbuję przywrócić ustawienia takie jak były, wyskakuje błąd np. po uruchomieniu edytora rejestru (u mnie ma nazwę edytor znaków prywatnych) wyskakuje błąd : ,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,C:\Widnows\system32\eudcedit.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie". Gdy uruchamiam przywracanie systemu : ,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,C:\Windows\system32\rstrui.exe". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spóbuj ponownie.

 

Żadna opcja nie działa, żeby przywrócić ustawienia domyślne i te ścieżki.

W takim razie próbowałem przeinstalować znowu system, oczywiście w biosie mam ustawione na botowanie z CDROM jako pierwsze, drugie z HARDDISK. Gdy odczytuje płytę jest opcja uruchom setup windowsa 7 ultimate lub otwórz zawartość katalogu w którym też jest aplikacja setup.exe , klikam w setup.exe i wyskakuje błąd, że ,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,F\". Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.

Gdy uruchamiam ponownie komputer wyświetla się potem napis że CDROM Booting , następnie wciśnij dowolny przycisk aby rozpocząć rozruch i tak nie chce się włączyć instalacja systemu.

Nie wiem już co mam robić rozmyślam nad zrobieniem formatowania partycji C z poziomu windowsa albo zaznaczenie folderu windows i usunięcie z partycji C. Następnie zresetuję komputer może wtedy odpali się instalacja systemu. Albo mam pomysł żeby podmienić folder system 32 w folderze windows może przywróci to ustawienia edytora rejestru.

Przemyślenia pozostawiam wa i błagam o pomoc. Dziękuję za pomoc, wyrozumiałość i cierpliwość. 

 

 



  • 0

#2 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 26 01 2016 - 17:10

rozumiem ze tylko win z płyty nie chciał botować próbowałeś z czegoś innego np. live cd ? awaryjny też się nie odpala ?   

 

jak byś chciał się nieco pobawić https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/929833



  • 0

#3 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 26 01 2016 - 17:28

Podstawowe pytanie. Czy utworzył kolega kopie zapasową rejestru przed grzebaniem(zawsze, ale to zawsze w takich przypadkach należy to robić)? Przy braku pewności można sobie trenować jeszcze na virtual boxie-polecam. Jak wygląda sprawa w trybie awaryjnym?


  • 0

#4 kamus12

kamus12

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 26 01 2016 - 19:06

Dzięki za chęć pomocy ale już dałem radę. Udało mi się przeinstalować system z poziomu instalatora. Ale wcześniej podłączyłem inną klawiaturę, gdyż poprzedniej nie widział Bios, w celu naciśnięcia dowolnego przycisku dla rozruchu z CDROM.

Pozdrawiam.


  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 27 01 2016 - 08:12

Tak dla informacji - zmieniłeś ścieżki, a przekopiowałeś do nowych lokalizacji odpowiednie katalogi? Mało z tego - muszą one mieć takie same prawa jak oryginalne - ja w tym celu korzystam z Total Commandera - po naciśnięciu przycisku kopiuj ma opcję do zaznaczenia - kopiuj prawa NTFS. Najpierw skopiuj katalogi "Program Files" i "Program Files (x86)" z zachowaniem ich praw, jak i całej zawartości, potem zmień im nazwy na twoje, a potem zmień wpisy w rejestrze - utwórz kopię przed tym, albo lepiej - punkt przywracania systemu. Aha no i musisz dopisać odpowiednie ściezki do zmiennej %PATH%.

Pozdrawiam



Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 27 01 2016 - 08:15

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych