Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchomieniem XP - brak hal.dll


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 RuXeR

RuXeR

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 11 2011 - 17:36

Cześć ! Mam pewien problem, otóż na moim laptopie są zainstalowane 2 systemy: Ubuntu 10.4 oraz XP. Podjąłem próbę usunięcia Ubuntu, ale wtedy nie chciał się załączyć XP i wyświetlał się jakiś błąd
"no such directory
grub rescue>"

Tak więc zaintalowałem linuxa i znowu podjąłem próbe, ale tym razem jeszcze coś pokombinowałem w boot.ini i teraz wyskakuje mi błąd, że "nie ma lub jest uszkodzony plik hal.dll" próbowałem podmienić ten plik jakimś innym wygooglowanym na necie, ale nic to nie pomogło. Teraz moje pytanie czy jest jakiś sposób aby bez płyty windows XP naprawić ten błąd ? Oczywiście mogę użyć ubuntu zainstalowanego na komputerze. W razie czego moge pobrać z neta XP i zgrać ale wolałbym jednak tego nie robić : D Prosze o pomoc

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 16 11 2011 - 18:37

Istnieje wiele dostępnych narzędzi, aby go naprawić. W większości narzędzi, trzeba wykonać polecenie fixmbr na naprawy polecenia.

  • 0

#3 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 16 11 2011 - 20:15

Konsola naprawcza Windows XP Cię ratuje.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 11 2011 - 18:13

1. Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows XP.
2. W pierwszym oknie instalatora naciśnij [R].
3. Wybierz z listy instalację Windows, która wymaga naprawy. Z reguły będzie to instalacja z numerem 1. Następnie podaj hasło administratora.

4. Wpisz polecenie BOOTCFG /list, aby wyświetlić zawartość pliku BOOT.INI.
5. Następnie wpisz BOOTCFG /rebuild. To polecenie naprawi plik BOOT.INI. W trakcie będziesz musiał wpisać nowe ustawienia. Jako nazwę wpisz np. Windows XP, a w opcjach wystarczy, że wpiszesz /fastdetect.
6. Wyjmij płytę instalacyjną z napędu i uruchom ponownie komputer.

Powodzenia :)
  • 0

#5 RuXeR

RuXeR

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 18 11 2011 - 21:17

Nagrałem win na płytę i ładnie pięknie uruchamia się instalator ale gdy mam do wybrania instalacje całego xp bądź jakąś część to następuje error z któreo wynika, że nie wykrywa moich dysków twardych 0.o. I co teraz ? : (
  • 0

#6 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 18 11 2011 - 22:31

Musisz zainstalować z dyskietki sterowniki SATA albo dograć je do instalki XP za pomocą programu Nlite.
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 27 11 2011 - 10:13

poczytaj sobie o tym tu: http://walendowski.com/2011/07/03/instalator-windows-xp-nie-widzi-dysku-twardego-sata/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych