Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uaktualnieniem BIOS'u


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Penki5

Penki5

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 14 04 2010 - 19:24

Witam!

Moja płyta główna to ASUS P4V800-X.

Chce zainstalować Windowsa XP sp3 na dysku przenośnym Samsunga 320GB 2,5" USB i odłączyć aktualny dysk Seagate'a 40GB. Próbowałem kilkakrotnie zainstalować system na dysku zewnętrznym lecz bez powodzenia. Odłączyłem dysk wewnętrzny, ustawiłem bootowanie płyty z win jako pierwsze,a jako drugie dysk USB i dochodzi do momentu "czytania" płyty i pojawienia się komunikatu: "Instalator sprawdza konfiguracje sprzętowa komputera", po czym natychmiastowo komputer się resetuje i tak w kółko.

Przeczytałem na pewnym forum, że pewna osoba też miała podobny problem i pomogło mu zaktualizowanie BIOS'u, więc zagłębiłem się w literaturę. Ściągnąłem najnowszego BIOS'a (1009-006) jak i starsze wersje ze strony producenta oraz program AsusUpdate 7.17.09.
Dla sprawdzenia posiadam aktualnie BIOS 1001.025. Gdy poprzez AsusUpdate wczytuję plik z BIOSem wyskakuje mi następujący komunikat: "Warning!Bios inner framework was changed.Please flash the BIOS ASUS DOS Utility if you still want to do this."

Czy wie ktoś może jak rozwiązać ten problem, bo walczę z tym już dłuuugi okres czasu?

Pozdrawiam!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych