Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z transferem na dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimack

zimack

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 02 2007 - 19:35

Witam, mam taki dziwny problem z dyskiem, a mianowicie pomiędzy partycjami strasznie wolno mi kopiuje pliki. Sytuacja wyglada tak, że zaczyna kopiować weźmy plik 15 MB, pisze 5 sekund i kreska leci szybko, a w połowie zwalnia i czas rośnie na przykład do 50 sekund i tak juz sie do konca kopiuje. Natomiast jesli kopiuje coś z mojego dysku na inny dysk podłączony w kompie to kopiuje normalnie bardzo szybko. Tylko pomiedzy partycjami jest taka sytuacja i z odczytem z dysku. Obojętnie jakies sterowniki bym wgrał, obojętnie pod jaką plyte jest podpięty. Partycje w NTFS. Robie teraz format całego dysku i nowe partycje zakładam,ale w FAT 32. Dysk to 40 GB Seagate ST340015A

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 02 2007 - 11:28

Wyślij nam screen z programu HD_Speed, będzie to wykres wydajności w zależności od obszaru na dysku. Na 50% stawiam, że gdzies masz obszar na którym wystepuja BadSectory, a na drugie tyle to poważna fragmentacja plików (czyt. Bittorent uruchomiony wraz z EMULE i BearShare :P ).

  • 0

#3 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 16 02 2007 - 12:24

Zrób test "HD Tune" na bady i wklej scan, zrób również skan ze statusu S.M.A.R.T. Dodatkowo zrób defragmentację dysku :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych