Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z systemem po instalacji nie chcę się uruchomić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 avenger

avenger

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 03 2007 - 20:19

Witam. zakupiłem niedawno nowy komputer (bez dysku bo stary na razie wystarcza). komputer był złozony w sklepie, u siebie podłaczyłem tylko dysk. Po przełozeniu dysku zrobiłem formata, i zainstalowałem windowsa XP Pro. instalacja przebiegała bez problemów, jednak po instalacji system nie chce sie włączyc (jest ekran bootowania, po czym czarny ekran). zrobiłem jeszcze raz formata i zainstalowałem ponownie windowsa, jednak nadal nie chciał sie właczyc. właczał sie natomiast w trybie awaryjnym. Próbowałem odpalic knopixa (system ten działała bezposrednio z płyty) i tez nie chciał sie włączyc tylko był czarny ekran. Próbowałem równiez odpalic windowsa z innego dysku z takim samym efektem. Co moze byc uszkodzone w tym kompie? moze cos nie tak z BIOSem? Dysk jest napewno dobry...
Prosze o pomoc.

pozdrawiam

  • 0

#2 baski

baski

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 03 2007 - 22:02

Witam. zakupiłem niedawno nowy komputer (bez dysku bo stary na razie wystarcza). komputer był złozony w sklepie, u siebie podłaczyłem tylko dysk. Po przełozeniu dysku zrobiłem formata, i zainstalowałem windowsa XP Pro. instalacja przebiegała bez problemów, jednak po instalacji system nie chce sie włączyc (jest ekran bootowania, po czym czarny ekran). zrobiłem jeszcze raz formata i zainstalowałem ponownie windowsa, jednak nadal nie chciał sie właczyc. właczał sie natomiast w trybie awaryjnym. Próbowałem odpalic knopixa (system ten działała bezposrednio z płyty) i tez nie chciał sie włączyc tylko był czarny ekran. Próbowałem równiez odpalic windowsa z innego dysku z takim samym efektem. Co moze byc uszkodzone w tym kompie? moze cos nie tak z BIOSem? Dysk jest napewno dobry...
Prosze o pomoc.

pozdrawiam



a jaką masz konfigurację komputera?

  • 0

#3 avenger

avenger

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 01 04 2007 - 08:00

MoBo: Asus m2n 1394
Proc: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket AM2)
dysk: Seagate 40 GB
Pamiec: Good Ram 1GB
K. graficzna: Galaxy GF 7900 GS 256MB 1.2ns DDR3
zasilacz: chieftec 400 W model: GPS-400AA-101 A

Ale kompa i tak musze oddac. poniewaz zauwazyłem ze dostałem inna karte graf niz była zamawiana. Zamawiałem Galaxy GF 7900 GS 256MB 1.2ns DDR3 z chłodzeniem zalmana, a dostałem galaxy GF 7900 GS DDR3 1.2ns z chłodzeniem cooler master...

Aha, i jeszcze jedno: na pudle od tej karty graf (galaxy 7900 GS coolermaster) jest napisane "Overclocked to Core 600MHZ
memory: 800 Mhz"

a na stronie sklepu widnieje ze ta karta ma taktowanie pamieci 1600mhz a nie 800.
O co chodzi?. jeszcze w zadnym sklepie nie spotkałem GF 7900 o takim taktowaniu... zawsze było mniej wiecej od 500/1400 do 600/1600. nie wiem co mam zrobic gdy sklep nie bedzie chciał jej wymienic. Zostac przy tej??

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych