Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z subwooferem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mateuszxxx0

mateuszxxx0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 10 2012 - 09:55

4Witajcie!
Jestem nowy na tym forum, więc pierwsze się przedstawię - jestem Mateusz.

Mam problem z subwooferem firmy Creative.
Przy zwiększaniu głośności "systemowo" (pasek narzędzi, i tam tym suwakiem" mniej więcej po połowie tego paska subwoofer zaczyna buczeć basem.
Zaobserwowałem także, że po odpięciu kabla od głośników (tego który idzie do zielonej wtyczki na jednostce centralnej) i dotknięciu stalowej tylniej obudowy (może nie tyle obudowy, co tej płytki na której znajdują sie porty do np zasilania) głośniki zaczynają skrzeczeć - ani to szum ani nic.

Przedstawiam parametry głośników:
karta dżwiękowa :
Realtek Hight Definition Audio

głośniki:
Crative
Model NO: MF0355
Input Voltage: 220-230V ~50/60Hz
Input Current: 50mA

Proszę o jakąś pomoc pod tym postem lub na numer gg: 4990126

Dziękuję serdecznie :)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 06 10 2012 - 10:45

Wybierając forum nie powinieneś prosić o pomoc prywatną w końcu ktoś inny może mieć ten sam problem i trafić akurat na ten wątek.
W oprogramowaniu karty muzycznej jest możliwość modyfikacji pasma przenoszenia i ucinania częstotliwości właśnie celem usunięcia negatywnych efektów podbicia basów. W systemie Windows 7 można do tego dojść bez instalacji softu, spróbuj tak:
  • PKM na głośniczek w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz: urządzenia do odtwarzania
  • Wybierz głośniki, a następnie właściwości
  • Zakładka Ulepszenie i tam wybierz wzbogacenie tonów niskich, pojawi ci się przystawka odpowiedzialna właśnie za poprawę pracy suba :)
    Dołączona grafika
To drugie odnośnie polaryzacji obudowy to normalne, ładunek na obudowie zbiera się i tego nie zmienimy o ile nie uziemimy obudowę kablem np. z kaloryferem :)

  • 2

#3 mateuszxxx0

mateuszxxx0

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 10 2012 - 11:20

EDIT

co się okazało? odłączyłem mikrofon i wszystko wróciło do normy...

kilka dni miałem ten problem i nie przyszło mi na myśl że to może być wina mikrofonu...

Jednak za fatygę dam "plusik" i mam nadzieje ze komus innemu przyda sie to :)

Pozdrawiam :)

Użytkownik mateuszxxx0 edytował ten post 06 10 2012 - 11:24

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych