Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z siecią lokalną.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 07 2007 - 20:40

Mój problem jest tego typu. Otóż zakupiłem wyżej wymieniony ruter i podłączyłem do niego dwa komputery(stacjonarny przez kabel, a laptopa przez wifi). Wszystko ładnie pięknie, internet chodzi na obu komputerach lecz one nie widzą siebie wzajemnie w sieci lokalnej(w sumie to nibystacjonarny widzi laptopa ale pokazuje się komunikat: "dom-pc nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień"(...)"Nie można odnaleść ścieżki sieciowej."
Laptop ma zainstalowany system Windows Vista Home Premium 32-bit
Stacjonarny ma zainstalowany system Windows XP Professional 32-bit
Łączę się z internetem za pomocą kablówki(posiadam stałe ip).

  • 0

#2 arek700

arek700

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 08 2007 - 10:43

Prawdopodobnie musisz jeszcze w ustawieniach LAN na routerze zafajeczkować możliwość połączenia pomiędzy kompami w sieci.

  • 0

#3 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 08 2007 - 11:05

Identyczny temat jest zaraz pod twoim. Naprawdę czytanie tak boli?
/Sieć-działa,-ko...ejść-t9268/
  • 0

#4 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 01 08 2007 - 18:12

Jeśli uważasz, że nie szukałem rozwiązań na tym forum to się grubo mylisz.
Już wcześniej stosowałem te rozwiązanie podane w temacie niżej lecz nie skutkowało.
Pamiętaj że na lapku mam viste, a na desktopie xpka.
Desktop widzi laptopa, ale nie może się z nim połączyć bo nie ma uprawniej bla bla.., a laptop widzi tylko siebie a deskopa w ogóle nie widzi!
  • 0

#5 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 08 2007 - 18:53

Jeśli robiłeś to co jest tam napisane, to napisz to w pierwszym poście, bo skąd mamy to wiedzieć?
Vista i XP nie różnią się aż tyle żeby to miało w tym wypadku wielkie znaczenie.
W takim układzie trudno będzie jeszcze coś wymyślić - są tam poruszone chyba wszystkie możliwości wystapienia takiego problemu.
  • 0

#6 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 08 2007 - 20:02

Jeszcze żeby laptop chociaż widział drugi komputer to by było dobrze, ale jak on widzi tylko siebie i pliki tylko przez siebie udostępnione to coś jest nie tak.
EDIT: Czytałem gdzieś o jakimś programie serv-u i że to by działało podobnie jak sieć lokalna lecz zainstalowałem go i nie umiałem się nim obsługiwać.
Edit2: zauważyłem, że na gygy prędkość leci jak po lanie czyli około 250 kb/s(oczywiście to jest wifi to to nie jest tak naprawdę za dużo).
  • 0

#7 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 02 08 2007 - 21:07

Jeśli uważasz, że nie szukałem rozwiązań na tym forum to się grubo mylisz.
Już wcześniej stosowałem te rozwiązanie podane w temacie niżej lecz nie skutkowało.
Pamiętaj że na lapku mam viste, a na desktopie xpka.
Desktop widzi laptopa, ale nie może się z nim połączyć bo nie ma uprawniej bla bla.., a laptop widzi tylko siebie a deskopa w ogóle nie widzi!


Niemożliwe! Jeżeli DOKŁADNIE zastosowałeś to, co napisałem w tym poście (oba linki do porady z M$, właczenie GOŚCIA) to musi działać! Nie ważne, czy to VISTA i XP czy 2 XP.

Jeżeli widzi tylko siebie to znaczy, że ten drugi jest w innej grupie roboczej (np. jeden w MSHOME a drugi w WORKGROUP).

Otwórz w START => MOJE MIEJSCA SIECIOWE => kliknij w lewym okienku WYŚWIETL KOMPUTERY GRUPY ROBOCZEJ => ikonką z paska wycofaj się do góry i zobacz, czy masz więcej niż jedną grupę roboczą.
  • 0

#8 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 08 2007 - 21:19

Mam jedną grupę roboczą WORKGROUP.
Mówiłem ,że desktop widzi lapka, ale lapek nie widzi w ogóle desktopa.
  • 0

#9 krymo

krymo

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 08 2007 - 22:34

Dobra uzyskałem mały sukces.
Otóź po zainstalowaniu serv-u na desktopie i zalogowaniu się na serwer z laptopa(co było bezproblemowe) zauważyłem, żew końcu mogę wejść na laptopa na folder publiczny. Niestety nigdzie indziej bo laptop nie widzi nadal desktopa i nie mogę mu dać uprawnień ;/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych