Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przełączeniem karty Intel/AMD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BHeiB

BHeiB

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 04 2016 - 07:59

Witam Was drodzy użytkownicy.

Sytuacja wygląda w ten sposób: 4 dni temu zakupiłem sprzęt Lenovo z51-70 z radeonem r9 m375 2gb. Tylko jest w tym mały problem, mianowicie nie chce się on załączyć. W BIOS mam tryb "switchable"

gdyż na "UWA" widzi tylko intel. Opcje zasilania mam na maksymalną wydajność, w grafice intela jak i amd również. Sterowniki są zaktualizowane, komputer podpięty pod zasilacz jednak wciąż nie chce się włączyć przy grach. W Catalyst dodałem poszczególny gry na maksymalną wydajność i dalej nic. Monitoruje to programem "System Monitor" i "GPU-Z". Przy włączeniu jakiejś gry używany jest Intel dzięki czemu oczywiście jest gorzej. 3 dni się z tym męcze, szukam również na różnych forach i duzo ludzi ma taki problem z tym że nie ma rozwiązania, a nie po to mam radeona żeby z niego nie korzystać. I Tutj z kolei pojawia się moja prośba: czy ktoś to ogarnia i moze podsunąć jakieś rozwiązanie?

 

Komputer jest oczywiście nowy, aktualizacja była WSZYSTKICH sterowników i dosłownie chyba wszędzie mam na maksymalną wydajność ustawione.

Dziękuje za zainteresowanie.

 


  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 07 04 2016 - 12:06

Jak dotąd nikt chyba tego nie zdołał obejść. Jedyna rada - nie trzeba było kupować laptopa z radeonem. Problem z przełączaniem grafik istnieje od dawna a ludzie nadal nie rozumieją. Jak masz go kilka dni to masz opcję zwrócić go do 14dni.

Z grafiką nvidii problemów nie ma, oczywiście zdarzają się ale rzadziej. Pytanie, czy masz zainstalowane AMD Enduro? Kiedyś na forum guru3d.com były paczki z nieoficjalnymi sterownikami catalyst + fix który naprawiał ten problem, sam pobierałem mając HD6650M. Jednak odkąd mam kolejnego laptopa z nvidią nie zaglądam tam wiec nie pomogę. 

 

Sprawdź te Catalysty 14.4 http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388380



  • 0

#3 BHeiB

BHeiB

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 04 2016 - 07:54

Czyli jak to wygląda? Posiadam karte gdzie niemożliwe jest jej użycie? Hmmm... Zgaduje ze obecne sterowniki musze usunąc zeby ten fix ruszył. Powiedz, jak działałeś na ENDURO to faktycznie Switchable działało?

Wpadłem na pomysł ze być moze radeon nie działa z jakimiś starszymi DirectX np.9. Testowałem to na grach: naruto ninja storm 3 i lego avangers

Znalazłem info pt" radeon support directx12" czyli działa tylko z grami z DX12 tak? Jak jest mniejszy to już nie?


Użytkownik BHeiB edytował ten post 08 04 2016 - 08:19

  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 04 2016 - 09:06

W trybie 3D karta dedykowana musi się uruchomić niezależnie czy była pisana pod DX9 czy 11. I tak masz kartę którą ciężko zmusić do działania. Switchable działało ale to było lata temu - laptop z 2011r, więc trochę się już pozmieniało i w samej technologii jak i sterownikach. Ponad 2 lata już go nie posiadam, więc nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja z mobilnymi radeonami, ale generalnie to jest jedna wielka <kupa> w laptopach bo na innych forach ludzie mają ten sam problem i co miesiąc kilka tematów o problemie z przełączaniem, czytam tak już od kilku lat.

W stacjonarce siedzi radeon ale tu problemów nie ma żadnych, wszystko działa jak książka pisze.


  • 0

#5 BHeiB

BHeiB

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 04 2016 - 13:08

Support Lenovo zapytał się czy poprawnie ustawiłem go w sterowniku NVIDIA (wtf?)

Może jeszcze jakaś propozycja rozwiązania programu :)



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych