Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przeglądaniem zawartości płyty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinezm

marcinezm

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 11 2006 - 23:04

Witam
Od jakiegoś czasu ma problem z przeglądaniem płytek w moim napędzie DVD z poziomu windows. Problem w tym, że gdy wkładam dysk do napędu nie mogę go otworzyć przez "open" lub "explore", natomiast nie mam kłopotu z funkcją "autoplay". Wykluczam wadę napędu, bo nie mam żadnych kłopotów z nagrywaniem płytek czy kopiowaniem w całości. Tymczasowo radzę sobie winrar-em, tzn. pakuję całą płyte na twardziela i tam ją rozpakowuję - z tym również nie ma problemu, ale nerwy mam na maxa. Ma ktoś pojęcie co się stało???

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 02 11 2006 - 23:44

Odinstaluj napęd w menedżerze urządzeń, następnie w menedżerze kliknij prawym na ikonie komputera (pierwsza u góry)i wybierz "skanuj w poszukiwaniu zmian". Powinno wykryć napęd i ponownie zainstalować.

Dodatkowo można usunąć wartości upper/lowerfilter z klucza
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\ {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

  • 0

#3 marcinezm

marcinezm

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 11 2006 - 00:25

Przeinstalowanie napędu nic ne pomogło.
A co do klucza to wartości "upperflter" nie znalazło w rejestrze. Mam natomiast klucz:
Name: LowerFilters
Type: REG_MULTI_SZ
Data: Pfc PxHelp20
Co w tym kluczu zmienić 20 na 0?
  • 0

#4 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 03 11 2006 - 11:26

Klucz jest do usunięcia. Ta modyfikacja w rejestrze pomaga w sytuacji, gdy napęd nie chce czytać płyt, u Ciebie jednak działa poprawnie sądząc z opisu. Poszukam jeszcze wartości kluczy "otwórz" i "eksploruj" zdaje się, że tu leży problem, może przypadkowo przypisałeś kiedyś jakąś domyślną akcję dla płyt i wykasowało pozostałe opcje.

edit--
Sprawdź jeszcze czy możesz klikając prawym na ikonie DVD w Moim Komputerze wybrać właściwości -->autoodtwarzanie-->zawartość mieszana - zmienić na "monituj za każdym razem" albo "wybierz akcję do wykonania" - otwieraj folder, aby wyświetlić pliki.
edit1--
Sprawdź klucz
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

wartość:
"NoViewOnDrive"=dword:00000000

jeśli zamiast ostatniego 0 jest inna wartość zmień na 00000000 (kliknij prawym na wartość modyfikuj, w otwartym oknie wpisz "0"

Nie sądzę aby to była przyczyna, wartość "NoViewOnDrive" nie istnieje w normalnych warunkach, pochodzi z tweaku blokujacego dostęp do partycji/napędów (np. "4"-blokada dostepu do C: )

edit2--
Sprawdź watrość klucza
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"AllocateCDRoms"="0"

jeśli jest inna zmień na 0
  • 0

#5 marcinezm

marcinezm

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 03 11 2006 - 22:27

Dzięki za odpowiedż i poświęcony czas.

1. Klucz usunąłem.
2. Zmieniałem na "monitowanie za każdym razem" i "akcję do wykonania" w mixed content. Sprawdziłem również na audio, pictures, itp
3. [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] - klucz sprawdziłem, jest poprawny
4. [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] - ten również jest poprawny.

I dalej nie chce otwierać płytki. Pojęcia nie mam co to może być. Jakieś inne sugestie???
  • 0

#6 marcinezm

marcinezm

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 05 11 2006 - 21:24

Chciałem jeszcze dodać że "search" z poziomu Windowsa także nie działa. Nie ma natomiast problemu z wejściem na płytkę z poziomu DOS-a. Także przyczyna definitywnie jest w Windowsie. Tylko gdzie????

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych