Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z portem LPT na karcie PCI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 berrrcik21

berrrcik21

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 04 2008 - 01:22

Witam wszystkich :turned:
Mam na imię Robert i jestem nowy na forum. Wybaczcie jesli ten temat powinien być w innym dziale, ale chyba najlepiej pasuje do tego. Mam następujący problem. Zakupiłem i zamontowałem karte PCI z portem równoległym oraz dwoma portami szeregowymi http://allegro.pl/item349428041_kontroler_...a_pci_w_wa.html. Mam potrzebę używania dwóch portów jednocześnie, a mianowicie potrzebuje sterować maszyną CNC poprzez port LPT, a do drugiego będzie podłączony manipulator tej maszyny. Dlatego musi to być pełnowartościowy port, tak samo jak fabryczny na płycie głównej. Niestety po zainstalowaniu sterowników, które odbyło sie bez problemów, po wpisaniu prawidłowego adresu portu nie mogę sterować maszyną, tak jakbym sygnały nie były wysyłane. Podobno WindowsXP "fabrycznie" blokuje porty PCI, ale jak to odblokować? W Biosie? Kurcze, jestem trochę w kropce. Będę wdzięczny za pomoc i pozdrawiam!! Czekam na odpowiedzi.

Robert xD

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 30 04 2008 - 08:42

Ta blokada w XP to fakt. Ściągnij sobie progam UserPort, można nim sterować portami COM i LPT, po uprzednim ustawieniu ich w BIOSie i skopiowaniu pliku userport.sys do katalogu system32/drivers.
Adresy portów zakładam że znasz.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych