Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z plikiem stronicowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 FreakkyShadow

FreakkyShadow

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 05 2007 - 21:36

Witam

Moj oproblem polega na tym ze grajac w nowe gry (STALKER, GOTHIC3) wystepuje albo blad krytyczny ( w ktorym pisze cos o pliku stronicowania) [STALKER] Albo wyskakuje helplibrary jako pomoc GOTHICA3 w ktorym jest napisane cos o dum(b/p)memory lub cos w tym stylu. blad nastepuje po lkilku minutach rozgrywki ( STALKER ) lub przy probie zapisania gry (GOTHIC3). Przeszukalem google, lecz bez skutku.
Dołączona grafika
Problem wystepujacy przy probie zapisywania stanu gry w Gothicu3

Dodam jeszcze ze w tle mam uruchomione jedynie 2 programy-> SetPoint i Kaspersky Internet Security

Bardzo blagam o pomoc! Probowalem juz umieszczac plik stronicowania na osobnej parttycji lecz bez skutku, w formacie fat32 i ntfs. Probowalem wylaczyc plik stronicowania ( Co jeszcze pogorszylo sprawe) izmieniac jego wielkosc (co sprawy nie zmienilo).

Problem nastapil po reinstallacji systemu i zamontowaniu nowej karty graficznej. ( I wylaczeniu kilku uslug!)

Konfiguracja:
AMD64 X2 3800 (Krecony do 2200 MHZ) (939)
ELIXIR 2x1gb 400 MHZ (DDR)
Evga GeForce 8800 GTX K0 ACS3
Dysk Twardy Seagate Barracuda 250 GB (7.200)

Z gory dziekuje za pomoc!

  • 0

#2 A_lan

A_lan

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 05 2007 - 12:56

Witam

Współczuje, taki sprzęt i nie móc sobie normalnie pograć, to straszne. Mam gorszy sprzęt i Viste i ze STALKEREM nie miałem problemu.

Przede wszystkim minimalna pamięć wirtualna jaka powinna być zadeklarowana to 1.5 x ilość ramu, czyli w Twoim wypadku będzie to 3 GB. Proponuje zadeklarować 4 GB na stałe (czyli ustawić min i max na 4 GB, no i można przeprowadzić defragmentację, żeby plik był w jednym kawałku). Pamięć należy umieścić na partycji systemowej, chyba że masz drugi tak samo szybki dysk, wtedy można na drugim. Opcja bez pamięci wirtualnej w ogóle nie wchodzi w grę (nawet przy większej ilości ram), gdyż system, większość programów i gier korzysta z niej.

Sam system nie powinien być przyczyną, tym bardziej że mam taki sam i dobrze śmiga. Czasami mogą wystąpić problemy przy zmianie karty, np miałem taki problem w xp, nie wiem jak jest na Viscie, ale jak zmieniłeś kartę, a dopiero potem był reinstall to nie powinno być problemu.

Co do wyłączonych usług. Szkoda że nie napisałeś jakie usługi wyłączyłeś, bo to może jest przyczyną.

Pisałeś coś o błędach krytycznych. Może chodzi tu o pamięć ram. Proponowałbym ręczne ustawienie pamięci w biosie.

Pozdrawiam
A_lan

  • 0

#3 FreakkyShadow

FreakkyShadow

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 05 2007 - 18:58

Dziekuje za odpowiedz
Jezeli chodzi o uslugi to wylaczylem te ktore mozna bezpiecznie wylaczyc i opisane sa na tweaks.pl. + inne ktore dotyczyly sieci.
Jezeli chodzi o ram, to przetestowalem je w Windows Memory Diagnostic i nie wykryl zadnego bledu po 6 testach...
Sprobuje teraz pograc na stalej wartosci 3069 Mb na osobnej partycji tego samego dysku,

Zmienilem do 4000 pernametnie. I jest troche lepiej lecz blad sie powtarza... ja juz nie wiem co wykonac
Napisales cos o recznym ustawieniu pamieci w biosie.. co masz na mysli?
mam ddr nie ddr2

Ok uporalem sie z problemem! Lezy on po stronie gry! Rozwiazanie problemu jest na forum http://forum.jowood.com/showthread.php?t=141191&page=3.
Dziekuje za pomoc wszystkim

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych