Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z pamięciom RAM Kingstona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ziomek xDD

Ziomek xDD

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 25 11 2010 - 21:30

Witam !!!
Otóż ostatnio dokupiłem do swojego komputera Ram : KRV800D2N5/2G i włożyłem ją do komputera razem ze starymi ramami : KRV667D2N5/2G po czym uruchomiłem komputer i dość długo ładował się na biosie po czym wyskakiwała wiadomość którą pokaże poniżej na zdjęciu , a gdy już przycisnąłem ENTER na tej wiadomości włączał się system i wyskoczył niebieski błąd i komputer się resetował.I tak w kółko .Dodam że na Windows 7 64 bit nie wyskakiwał mi niebieski błąd a gdy zmieniłem na 32 bit działo się tak jak napisałem wyżej .Dodam że ramy osobno działają normalnie. Oto moje dane komputera :

System : Windows 7 Ultimate 32 bit
Procesor : Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00 GHz
Płyta Główna : INTEL Desktop Board DG33BU
Ram :
- 2GB Kingston 667 MHz (KVR667D2N5/2G) - STARE
- 2GB Kingston 800 MHz (KVR800D2N5/2G) - NOWE
Grafika : NVIDIA GeForce 8600 GTS
Zasilacz : 420 W

Oto zdjęcia które wykonałem aby wam pomóc w rozwiązaniu mojego problemu :

To Jest ten błąd który wyskakuje po zalogowaniu się do systemu po czym komputer się resetuje :
Dołączona grafika

Na tym miejscu komputer stoi mi ok.2 minut po włączeniu komputera :
Dołączona grafika

To jest bios w którym zrobiłem zdjęcie opisowi ram itp. :
Dołączona grafika

Moje Ramy .Po lewej Nowe (KVR800D2N5/2G) a po prawej stare (KVR667D2N5/2G):
Dołączona grafika

U góry stare (KVR667D2N5/2G) a na dole nowe (KVR800D2N5/2G) :
Dołączona grafika

To jest ta wiadomość która mi wyskoczyła po włożeniu ram do komputera ( Po przejściu przez bios ) :
Dołączona grafika


Liczę na waszą pomoc i mam nadzieję że mi pomożecie bo mi zależy na tym . Z góry dziękuje za każdą pomoc :E

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 26 11 2010 - 09:02

Problem wynika z różnicy między pamięciami -1x 667MHz + 1x 800MHz i płyta może być wrażliwa na takią kombinacje. Musisz "ręcznie" w biosie płyty ustawić prędkości i napięcie dla obu ramów ( o ile bios na to pozwoli). Jak da redę to ustaw napięcie 1.8V CL6 i 667MHz dla obu pamięci, jeżeli chcesz mieć 800MHz to daj napięcie 2 -2.1V i CL6 - tak aby było stabilnie. Zanim zaczniesz to robić uaktualnij bios płyty głównej do najnowszej wersji.

  • 0

#3 Ziomek xDD

Ziomek xDD

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 11 2010 - 10:56

A mógłbyś mi dać uaktualnienie do mojej płyty głównej bo nie mogę znaleźć ... :E(

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych