Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z odinstalowaniem sterowników ATI


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 BetinaAnna

BetinaAnna

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 01 2011 - 19:29

Witam. Mam problem następującej treści:

Po sformatowaniu systemu i zainstalowaniu podstawowych sterowników, przyszedł czas na sterowniki karty graficznej. Niestety trochę w tej kwestii namieszałam. Dawno nie formatowałam PCka i zapomniałam jaką mam kartę graficzną. Zainstalowałam więc "na oko" ATI Catalyst Center 7.x (w miejscu 'x' jakaś cyfra) z jednej z płyt Niezbędnika. Zawsze tak robiłam, jednak niestety nie mogłam również pamiętać przez cały ten czas, z której konkretnej płytki zawsze je instalowałam. Przy instalacji tych sterowników wystąpił błąd. Zainstalowały się wszystkie składniki, jakaś rejestracja, tylko nie sterowniki. Próbowałam to jakoś odinstalować, ale było to niemożliwe. Pojawiał się pewien komunikat. Nie pamiętam jego treści, ale nie pozostawiał on jakiegoś wyboru, mogłam go tylko zamknąć. Próbowałam instalować inne sterowniki, chociaż tego wcześniejszego, o czym wspomniałam, nie udało mi się odinstalować. Wtedy pojawiła się informacja, że potrzebuję .NETFramework. Zainstalowałam. Jednak na dobre to nie wyszło, wydaje mi się, że porobiło się jeszcze gorzej. Zassałam program ASTRA32, który wcześniej nie pokazał mi, jakiej karty graficznej używam, jednak już za drugim razem, kiedy otworzyłam go z ciekawości, dowiedziałam się - błędnie - że mam kartę ATI 3D RAGE PRO (podaję bez szczegółów, nie pamiętam dokładnych parametrów). Było to dla mnie co najmniej dziwne, ale zasugerowałam się podaną informacją i ściągnęłam sterowniki dla tego typu karty. Przed zainstalowaniem starałam się odinstalować wcześniejsze sterowniki i wszystko, co tylko jest z ATI związane. Przez Dodawanie i usuwanie programów z Panelu Sterowania chciałam pozbyć się 'ATI Display Driver' nie mogę, ponieważ: "Odinstalowanie starszych lub nie-ATI display sterowników jest niemożliwe". W przypadku Narzędzia Software Uninstall Utility firmy ATI mamy: "Wybierz jedną z następujących opcji dezinstalacji: 1) Usuń oprogramowanie karty graficznej ATI Radeon, a pozostaw oprogramowanie układowe (ZALECANE); 2) Całkowicie usuń oprogramowanie ATI/AMD (karty graficznej i układowe)." Wybieram rzecz jasna 1). Za każdym razem wyskakuje Raport o błędzie. "Wystąpił problem z aplikacją ATI Uninstall Application i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." Sterowniki dla RAGE PRO, które zainstalowałam, udało mi się odinstalować przez Menedżer Urządzeń. Wydaje mi się, że warto byłoby pozbyć się wszelkich wpisów w rejestrze, które mają cokolwiek wspólnego z ATI, ale nie czuję się na tyle pewnie, by samodzielnie się w nim poruszać. Nie bardzo nawet wiem, jak do niego dotrzeć.

EVEREST Home Edition wskazał jako kartę wideo i Akcelerator 3D następującą kartę: ATI Radeon X550 (RV370). To zdecydowanie nie jest żaden RAGE PRO. Co robić? Zdaje się, że system i tak ma głęboko gdzieś (i to chyba nawet dosłownie), że odinstalowałam tego RAGE PRO. Kiedy zaglądam w Kreatora dodawania sprzętu, on mi proponuje sterowniki, które w członie nazwy mają 3D RAGE PRO. Zauważyłam również, że jest wykrzyknik na żółtym tle dla: Kontoler wideo i Kontroler wideo (zgodny z VGA). Wcześniej była tam też karta graficzna. Po odinstalowaniu jej sterownika (RAGE PRO) przez Menedżera urządzeń zniknęła ona z listy urządzeń w Menedżerze urządzeń i Kreatorze dodawania sprzętu. Czy ponowny format jest konieczny? Wolałabym, żeby był ostatecznością. I na pewno też chciałabym rozwiązać ten kłopot, ponieważ przewijanie chociażby stron w spowolnionym tempie jest irytujące.

  • 0

#2 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 19 01 2011 - 20:39

Ściągnij program Revo Uninstaller i za jego pomocą spróbuj odinstalować te sterowniki oraz wszystko co jest z nimi związane.Następnie spróbuj zainstalować ponownie właściwe sterowniki.

  • 1

#3 BetinaAnna

BetinaAnna

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 01 2011 - 21:30

Dzięki wielkie. Wszystko śmiga.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych