Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z odczytem danych na dysk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mrozny

mrozny

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 23 03 2008 - 17:55

Witam,

Posiadam dysk Seagate ST4160812A 160GB (w kieszeni przenosnej podlaczany przez usb do laptopa), dysk mam od roku wszystko dzialalo cacy do przedwczoraj kiedy to sprzatajac w pokoju i odlaczajac kabelki od wszystkiego po posprzataniu i ponownym podlaczeniu jedna z partycji dysku mi nie dziala :/. Niewiem jak to mozliwe, na dysku mam dwie partycje jedna 30GB i druga 130GB i wlasnie ta druga na ktorej mialem wszystkie wazne dane padla :/. Total Commander 7.0 widzi obie partycje dysku, jedna dziala cacy a przy drugiej wyswietla komunikat: "napedu nie znaleziono", z kolei wchodzac przez moj komputer wyswietla sie komunikat "dysk nie jest dostepny. Parametr jest niepoprawny".

Totalnie nie wiem co zrobic, skanowalem programem HD Tune i wykazal on 7 uszkodzonych kwadracikow (kazdy kwadracik 61mb). Klikajac na Info w tymze programie mamy zakladke Usage gdzie dzialajaca partycja ma 93% a niedzialajaca 0% :/ jest tam takze zakladka Type - przy obu dyskach jest NTFS - pisze to dlatego bo klikajac na wlasciwosci poprzez moj komputer mam przy dzialajacej partycji system plikow NTFS a przy niedzialajacej RAW :/
Moze sprawdzanie bledow poprzez wlasciwosci->narzedzia->sprawdzanie bledow cos pomoze... jedno wiem ze zalezy mi na tych danych, myslalem o formacie mysle ze to na pewno przywroci dysk do zywotnosci ale z kolei utrace wtedy dane.. owszem istnieje program easy recorvery ale boje sie czy poradi sobie on w tej sytuacji mam nadzieje ze da to sie jeszcze zalatwic jakos lagodniej... any ideas?

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 24 03 2008 - 12:17

Innego wyjścia jak użycie EasyRecovery to ja tutaj niestety nie widzę...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych