Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z obrazem !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raver

Raver

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 02 2007 - 20:48

Witam

Kupilem trzy dni temu nowego kompa i monitor ale uzywany SAMSUNG SyncMaster 955DF w super stanie z super obrazem.

Mam karte graficzną Galaxy 7300GT 256MB 128bit ta z chłodzeniem zalmana.

I mam pewien problem... Filmy DVD i teledyski, które mam na kompie gdy włacze maja poswiate czerowną i są troche ciemne Dołączona grafika!

Problem jest w tym ze ogólnie obraz(pulipt itd.) jest idealny, w grach tez wszystko jest ok i gdy wchodze na youtube i ogladam teledysk tez jest wszystko ok z kolorami.

Starowniki do karty mam zainstalowane, dostalem tez jakąs płytke do monitora ale jej nie instalowalem bo gosciu mówil ze on tez tego nie ma ze tam sa jakies programy rozne zajmujace tylko miejsce.

Dziwne jest to ze w grach i jak cos ogladam przez neta jest ok ale gdy wkładam filmy DVD lub ogladam teledyski z kompa to czerwien przewaza i ciemno troche.

Czy włacze to w WMP10 czy w AVS DVD Player jest to samo.

W ustawieniach monitora jest wszystko dobrze, zreszta jakby bylo namieszane to wszedzie byłaby lipa.

Zainstalowałem wszystkie kodeki co mialem na płycie i jak otiweram w WMP10 i AVS DVD Player to jest to samo obraz ciemny i czerwony a razem z kodekami zainstalował sie Media Player Classic i jak otiweram w nim to obraz jest jedynie jasniejszy ale ma czerwoną poswiate.

--------------------------------------------------------------------

AMD 64 3800+ DualCore
ASUS M2N-MX
Galaxy 7300GT 256 MB
1GB DDR2
WD CAVIAR 160GB SATA II

Windows Xp Proffesional

  • 0

#2 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 27 02 2007 - 02:20

To jest najprawdopodobniej kwestia używanych filtrów do odtwarzania tzn musisz zmniejszyć nasycenie czerwienią w opcjach. Nie powiem ci dokładnie gdzie to jest ale chyba w WMP było to gdzieś w wizualizacjach jak odtwarzasz film. Ale najpierw spróbuj zainstalować jakieś inne kodeki może. Ja osobiście uważam że najwygodniejszą paczką będzie K-lite Codec pack. Poszukaj w google.

  • 0

#3 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 27 02 2007 - 13:17

Jesli problem występuje we wszystkich odtwarzaczach w trybie overlay, rozwiązania szukaj w opcjach sterownika karty. Większość kart graficznych ma osobne ustawienia dla odtwarzania plików wideo, np. gama, balans kolorów, kontrast, deinterlaceing itd. Jest to realizowane niezależnie od odtwarzacza. Poszukaj w opcjach czegoś w stylu "zezwalaj na sterowanie obrazem video przez aplikację" lub ustaw wszystkie poprawnie parametry w oprogramowaniu do karty graficznej.
  • 0

#4 Raver

Raver

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 27 02 2007 - 22:59

Jesli problem występuje we wszystkich odtwarzaczach w trybie overlay, rozwiązania szukaj w opcjach sterownika karty. Większość kart graficznych ma osobne ustawienia dla odtwarzania plików wideo, np. gama, balans kolorów, kontrast, deinterlaceing itd. Jest to realizowane niezależnie od odtwarzacza. Poszukaj w opcjach czegoś w stylu "zezwalaj na sterowanie obrazem video przez aplikację" lub ustaw wszystkie poprawnie parametry w oprogramowaniu do karty graficznej.



Masz racje znalazłem to wczoraj i ustawilem sobie ale jako jedyny wieszo co chodzi :rolleyes: Dzieki, pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych