Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z netem, router


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Killa

Killa

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 12 10 2007 - 17:50

Witam. Mam neostrade, przez i router, przez ktory lacze sie z netem. Sa to dwa komputery przez kabel i laptop przez Wireless.
Chiałem podłączyć kolejny komputer, ktory mial sie jednak laczyc poprzez juz istniejacy komputer.
Zamontowalem w tym dowodzacym karte sieciowa, zainstalwaly sie do niej komponenty.
W tym momencie utracilem jednak polaczenie. Probowalem naprawiać ale nic sie nei zmienilo. Wymontowalem w zwiazku z tym karte sieciowa, zrestartowalem kompa i po pol godzinie mek udalo mi sie przywrocic polaczenie.

CZy ktos moglby mi pomoc w skonfigurowaniu tego? Wiem ze na odleglosc to bardzo trudne, ale sam sobie nie poradze.

Czy do tego kompa, ktory bedzie dowodzil tym drugim ma isc kabel od routera do sieciowki wbudowanej, a moze do tej ktora wlasnie chce podlaczyc?

bede wdzieczny za wszelkie sugestie, dzięki i pozdrawiam.

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 12 10 2007 - 20:24

Jakoś właśnie jest to dla mnie "trudne" i nie rozumiem.
Skoro masz router to czemu tego trzeciego kompa nie podłączasz bezpośrednio do niego?
Czemu sieciówki nie podłączasz bezpośrednio do routera?

Według mnie wszystko powinno być podłączone do routera (są chyba 4wejścia?).

  • 0

#3 Killa

Killa

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 13 10 2007 - 13:01

Chcę po prostu, żeby ten komp był zależny od głównego.
Czy najpierw przystosować te kompy za pomocą Kreatora połączeń sieciowych, a potem włożyć kartę i podpiąć kabel?
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 13 10 2007 - 14:53

Powiem wprost: nie wiem jak to zrobić, bo pierwszy raz się spotykam, by ktoś chciał w ten sposób połączyć sieć. Przecież "zależności: można ustawić na routerze.

Przedstawię obrazowo: dla mnie to tak, jakby ktoś chciał wodę z wodociągu wężem wlewać do studni, a potem z tej studni ją wyciągać wiadrem i podlewać ogródek! Dokładnie tak! Po to kupuje się router, by wszystkie urządzenia do niego podłączyć i mieć internet na każdym kompie niezależnie.

Ale skoro tak chcesz - Twoje prawo! Ja - niestety - nie pomogę Tobie w tym przypadku.
  • 0

#5 Killa

Killa

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 21 10 2007 - 11:59

Chodzi o to, że chciałbym na nim eksperymentować, a boje się zamieszać w ustawieniach nie moich kompów.
Jeśli dowiem się jak ustawić tą niezależność, albo ktoś mnie uświadomi, że nie dam rady "przestawić" niczego, to dobrze :)
  • 0

#6 Killa

Killa

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 27 10 2007 - 00:24

Ma ktoś pomysł?
  • 0

#7 przemuzz

przemuzz

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 10 2007 - 16:37

można tak zrobić sam mam taką konfiguracje w domu.
oczywiście musisz podłaczyc wszystkie kable, czyli z routera do swojego komputera sieciówka1, i z sieciówki2 do drógiego komputera.
Konfiguracja
Wchodzisz na moje miejsce sieciowe. Klikasz na "Konfiguruj siec w domu lub małej firmie" i postępujesz według instrukcji wyswietlanej na ekranie. po akceptacji na komputerze nr2 powinien byc internet.
  • 0

#8 Killa

Killa

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 28 10 2007 - 19:15

Dzięki za odpowiedź.
Jeśli na tym pierwszym też będzie internet to cudownie :P Jutro spróbuję.
Pozdrawiam.
  • 0

#9 jacus512512

jacus512512

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 12 2007 - 23:38

Jestem tu nowy i nie orientuje sie jeszcze dobrze w tych sprawach. Mam jedno pytanko czy router umozliwi mi podlaczenie 2 komputerow stacjonarnych do neostrady tp? Moja sytuacja wyglada tak:
Mam juz 1 komp stacjonarny i podlaczona jest do niego neostrada tp 512, a teraz kupuje drugiego kompa tez stasjonarnego i chcialbym go tez podlaczyc do neta, jak to zrobic? Czy jest jakas roznica miedzy podlaczeniem bezprzewodowym i przewodowym? Z góry dziekuje za odpowiedz.. :(
  • 0

#10 skiba-sosnowiec

skiba-sosnowiec

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 04 12 2007 - 17:12

Jestem tu nowy i nie orientuje sie jeszcze dobrze w tych sprawach. Mam jedno pytanko czy router umozliwi mi podlaczenie 2 komputerow stacjonarnych do neostrady tp? Moja sytuacja wyglada tak:
Mam juz 1 komp stacjonarny i podlaczona jest do niego neostrada tp 512, a teraz kupuje drugiego kompa tez stasjonarnego i chcialbym go tez podlaczyc do neta, jak to zrobic? Czy jest jakas roznica miedzy podlaczeniem bezprzewodowym i przewodowym? Z góry dziekuje za odpowiedz.. :(

router ma 4 wyjscia na kompy, po podlaczeniu oby dwoch kompow do routera no i oczywiscie neostrade tez musisz podlaczyc to nie ma bata ze nie bedzie chodzic, router dziala tak ze ,,np w twoim wypadku,, 2 IP wchodza do routera a 1 wychodzi (czyli to ktore masz zarejestrowane) i tyle

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych