Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z nagrywarką dvd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marix

Marix

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 08 2006 - 22:49

Witam, jednoczesnie witam na forum.
Z reguły pomagam na konkurencyjnym forum KFD, ale teraz sam mam problem i postanowiłem zaczerpnąć doświadczenia użytkowników tego forum


Nie miałem sporo doświadczenia z nagrywarkami dvd, praktycznie żadnego. Doszlo jednak do zakupu nagrywarki BENQ 1655 na allegro. nagrywarka okazała się nie sprawna (mechanizm w ogole nie dzialal). nagrywarke wyslalem do serwisu benq, wymienili SWAP, przysłali no i testuje ją od paru dni..


niestety sprawa ma się nieciekawie, kupiłem na początek 3 płytki HAWKI (wiem ze marne ale nie było innych) wszystkie 3 plytki nagrywały sie z błędami (żadalem od nero sprawdzenia danych).

kupiłem dla odmiany media techy, jedna z nich prawie sie udała bo był jeden czy tam dwa błędy pod koniec sprawdzania (w przeciwienstwie do poprzednich płytek, kiedy to nero szalało z błędami)

ta płytka jednak, w rpzeciwienstwie do poprzednich dała się w ogóle przeglądać na kompie. wiadomo jednak czym zakonczyla by sie proba skopiowania wszystkich danych...


kupiłem dzisiaj płytki Verbatimy zeby mieć pewnosc że nie miałem pecha dotychczas do płytek.

jedna z tych płyt to dvdr+ 16x, a druga dvd-rw 2x

w celu wyjasnienia, hawki były 4x a media techy 8x, warto przy okazji zaznaczyc ze miedzy nagrwaniem plytki z prdkoscia 8x a tej 16x nie widze duzej roznicy, a juz na pewno nie dwukrotnej.

nagrala sie ona w czasie mniej wiecej 16 minut. a 8mka moze 20, czwórka moze z 25


ale do sedna

nagrałem tego verbatima 16x i sprawdzanie błędów doszlo do 100% i nic nie wykryło. ucieszyłem się bardzo... nagralem zaraz 1 GB na dvd rw (wcale nie trwalo to dlugo mimo ze nagrywalo z predkoscia x2)

no i znowu zadnych błędów

teraz postanowilem dograc lacznie 2,5 GB danych no i po sprawdzeniu zaś w cholere read errors...

próba skopiowania plików z płyty oczywiscie zakonczyla się błędem.


no i teraz dalej mam wierzyć że to nie wina nagrywarki?

Co Wy o tym myślicie? Odsyłac nagrywarke czy niekoniecznie?

mam najnowszy BIOS do tej nagrywary (BCHB) dostalem fabrycznie ten soft...

w czasie problemow z plytkami wgralem najnowszy FORCE ASPI ale jak widac nie ma to wiekszego znaczenia.

czyscze teraz tą rw w normalnym trybie i sprobuje nagrac dane jeszcze raz, ale nawet jakby sie udalo, to dlaczego nie udało choć ten jeden raz?


nagrywarka podłączona jest samodzielnie na drugiej taśmie na slave, z drugim napędem optycznym ktory niby jest podlaczony ale w czasie problemow z nagrywarką odlaczylem mu zasilanie sprawdzając czy ten napęd przypadkiem mi nie muli BENQ...


Bardzo prosze o sugestie, jeśli macie podobne problemy z BENQ, najlepiej tym modelem to napiszcie;) bo slyszalem ze nie jestem pierwszy co ma problem ze zbyt dużą ilością zmarnowanych płyt...

a warto podliczyc ile ja już zmarnowałem. dopiero tego verbatima za 3 zł udalo mi się nagrac i działa w 100%, ale czyz to nie przypadek? a jesli nie to nie stać mnie wyłacznie na plytki za 3 zl.

  • 0

#2 Gierek23

Gierek23

    Stały użytkownik

  • 272 postów

Napisano 10 08 2006 - 00:48

A ona była używana (ta z allegro).
Może to zależy od prędkości nagrywania.
A spróbój na najniższych prędkościach (tj. wypalanie płytek audio).
Ewentualnie zmień program do wypalania.

  • 0

#3 packer

packer

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 10 08 2006 - 09:24

No jasne że odsyłać ja swoją nagrywareczke (jak w opisie)mam juz prawie miesiąc i nagrywa jak mażenie niezależnie jaka płytka!!!Odsyłaj puki gwarncje masz!Dołączona grafika
  • 0

#4 Marix

Marix

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 08 2006 - 13:04

nagrywarka była nowa.

nagrywałem dwoma programami.
burn4free i nero

teraz wlasnie zakonczylem wypalanie 4 GB na dvd-rw przy predkosci 2,4x przeciez predkosc bardzo niska...

trwa verifing wie od razu Wam powiem czy są bledy...

jak nie ma to znaczy ze nagrywanie to losowość chęci mojej nagrywarki.
wtedy faktycznie lepiej odeslać...


Wszystko jasne... read errors

no to sprawa jasna wypinam ją dzisiaj
a jak jz musze wypiąc to wpadne z nagrywarka do kumpla zoabcyzmy co u niego,

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych