Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem hp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 24 02 2009 - 00:59

Witam. Mam takie pytanie. Dziś brachol poprosił mnie żebym zobaczył co jest z jego laptopem nie tak... Niedawno przeszedł gruntowną renowację tzn format, wgranie nowego systemu(XP) i nawet został dokładnie rozkręcony w celu wyczyszczenia(wszystko to zrobione przez "osiedlowego fachowca"). Przez parę dni było wszystko ok ale potem z dnia na dzień zaczął być coraz wolniejszy. To prawie 2ghz i 256ram`u. Użycie proca wskazuje 100%. I to bez przerwy. A dotykając ręką obudowy można łatwo odkryć gdzie jest procesor przez ciepło jakie wydziela. Pousuwałem wszystkie ostatnio instalowane pierdoły, sprawdziłem avast`em czy niema wirusów, nawet za pomocą regcleanera posprzątałem rejestr.... i nic. cały czas użycie 100% i muł jak mało który. Pozamykałem też wszystkie zbędne programy w menadżerze zadań. To też nie pomaga. Co może być przyczyną? Prosze o pomoc.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 02 2009 - 01:33

Który proces generuje takie obciążenie? Kliknij prawym klawiszem myszki na pasek Start i wybierz: Menedżer Zadań, następnie wybierz zakładkę: Procesy i kliknij na CPU. Menedżer posortuje programy według wskaźnika użycia procesora. Pamiętaj, że przyczyną znacznego obciążenia są najczęściej wirusy, ale także inne programy, które nie działają stabilnie w Windows XP. Podaj na forum jaki program generuje ruch.

  • 0

#3 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 06 03 2009 - 18:37

Przepraszam że tak długo nic nie pisałem ale na codzień niemam dostępu do tego laptopa. No więc proces jaki generuje największe obciążenie: wszystko ma po 00 tylko przy jednym pisze 96 i jest to spoolsv.exe SYSTEM. Chwilami jest mniej ale przez większość czasu ta wartość oscyluje przy 100%. Pisze o zakładce CPU. A więc co może być tego problemem? Jakie kroki pownieniem poczynić żeby komputer znów działał jak należy?
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 03 2009 - 10:09

Czy była instalowana drukarka? Usunąć wszystkie drukarki i zainstalować ponownie. Proces ten odpowiada właśnie za drukowanie. Jak nie ma żadnej drukarki to można go wyłączyć. Dla kontroli weż go "zabij" w menedżerze procesów i sprawdź czy komp lepiej działa.
Pozdrawiam
  • 0

#5 rooski

rooski

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 07 03 2009 - 20:03

zabijam go ale komputer "odpala" go ponownie po paru minutach. Jak się tego pozbyć na stałe? I co zrobić żeby komputer więcej tego pliku nie odpalał? Dodatkowo w "dodaj/usuń programy" jest jakiś upapp i za żadną cholerę nie można tego odinstalować. Znalazłem w necie że to upapp to jakiś menager od drukarki. Ale do tego laptopa nikt nigdy drukarki nie podłączał...
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 03 2009 - 09:54

1. Ile "waży" program SYSTEM.exe (powinno być w okolicy 220kB)
2. Czy masz zainstalowany Windows XP SP2
  • 0

#7 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 08 03 2009 - 11:49

Panel Sterowania->Narzędzia Administracyjne->Usługi i tu wyłącz usługę Bufor wydruku - klikasz ją dwa razy i Jako Typ uruchamiania dajesz wyłączony. Ta usługa nie powinna generować takiego użycia procka - sprawdź dokładnie kompa na obecność "szkodników" np combofix-em i daj loga z niego i z hijacks-a. Może ktoś je sprawdzi (nie moja specjalność).
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych