Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem (ścięcia)- ogromna prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Marek Tarek

Marek Tarek

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 02 09 2016 - 13:53

Dzień dobry.
Przepraszam najmocniej, że przeszkadzam, jednak od paru dni borykam się z problemem, który dotyczy mojego laptopa Lenovo Y580. Postaram się w jak najdokładniejszy sposób opisać o co dokładnie chodzi. Jeżeli jednak coś pominę, lub też zajdzie potrzeba podesłania screena z jakiegoś specjalistycznego programu, służę pomocą.

Opis problemu:
Laptop mój zacina się. W najróżniejszych momentach (czasami na pulpicie- włączając plik/folder, czasami w przeglądarce- przeglądając strony lub dokonując wpisy, a bywa, że i podczas grania). Ciężko określić długość tych przycięć- na ogół ustępują po kilku, kilkunastu sekundach, jednak sporadycznie bywa (dwa razy się zdarzyło), że po ścięciu należało ponownie uruchomić sprzęt. Bywa, że wszystko chodzi bez zarzutu...

Informacje dodatkowe:
- posiadam dysk SSD i HDD, z czego system jest i zawsze był zainstalowany na tym pierwszym;
- jeszcze dwa tygodnie temu wszystko było w porządku;
- w ostatnim tygodniu sformatowałem laptopa (czas już był najwyższy), jednak niefortunnie ściągnąłem później wirusa. Posiadam Bitdefender'a, jednak na wszelki wypadek raz jeszcze dokonałem przeinstalowania systemu (po pierwszym formacie, a przed drugim wszystko było OK- gdy tego wirusa usunąłem i przeskanowałem system wszystko było cacy- formatu dokonałem dla pewności, że wirus "zrobi papa" jezyk1.gif);
- mój system to Win10, więc posiada fabrycznie, moim zdaniem, dużo zbędnych programów (xbox, pomoc techniczna, prześlij opinię etc.) w związku z czym usunąłem je przy pomocy programu CCleaner;
- na początku sądziłem, że problem mógł wynikać z zainstalowania platformy bethesda.net (działa na niej karcianka The Elder Scrolls: Legends, beta), jednak fakt, że ścięcia występują i wtedy, gdy platforma nie była uruchamiana świadczy o tym, że raczej problem leży gdzie indziej;

Mam nadzieję, że tutejsi specjaliści będą w stanie coś na to poradzićkwasny.gif
Z góry niezmiernie dziękuję za pomoc! W razie potrzeby jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
Marek Tarek



  • 0

#2 BSKarting

BSKarting

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 03 09 2016 - 19:38

Podaj nam screeny z programów CrystalDiskInfo , po zainstalowaniu CrystalDiskInfo wejdź w " Funkcje -> Wartość Raw -> 10 [DEC]" I daj screena z obu dysków. Pobierz też HWMonitor i podaj temperatury w spoczynku i w stresie. Podaj od razu podzespoły komputera.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych