Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z łączem bezprzewodowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafau90

rafau90

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 04 2010 - 02:49

;) Witam.

Przyznam się szczerze, żę zgłupiałem

Byłem zmuszony zrbić format lapka. Po wszystkim chciałem połączyć się lapkiem do mojego rutera d-link 524 bezprzewodowo. Wyglądało wszystko OK, połączenie zostało nawiązane i zasięg też był dobry. Kiedy jednak wszedłem w przegląarkę żeby zacząć surfowanie, nie mogłem nawiązać połączenia z żadną stroną. Dodam, że przed formatem łącze bezprzewodowe na lapku śmigało bez zarzutów. Z ciekawości połączylem się też z pierwszą lepszą niezabezpieczoną siecią, odziwo efekt był taki sam - połączenie nawiązane, wszystko fajnie, ładnie... ale strony nadal nie wchodziły. Wniosek, że z ruterem wszystko ok, chyba tylko konfiguracja w lapku jest zła. Pytanie tylko co nawala.

Dlatgo proszę was o pomoc w tej sprawie.
:wallbash:

Obecnie do sieci mam podłączny jeszcze komputer stacjonarny kablem Ethernet - działa.

Użytkownik rafau90 edytował ten post 03 04 2010 - 02:50

  • 0

#2 maja123

maja123

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 04 2010 - 21:58

Sprawdź czy to czasem nie wina antywira !! Z własnego doświadczenia wiem że kasp mi niedawno blokował wszystkie strony www. Po odinstalowaniu i zainstalowaniu avasta wszystko wczytywało bez żadnej innej ingerencji w system itd... :wallbash:

  • 0

#3 rafau90

rafau90

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 04 2010 - 23:20

Sprawdź czy to czasem nie wina antywira !! Z własnego doświadczenia wiem że kasp mi niedawno blokował wszystkie strony www. Po odinstalowaniu i zainstalowaniu avasta wszystko wczytywało bez żadnej innej ingerencji w system itd... ;)


Nie.. jeszcze nie zainstalowałem antyvira, bo nie miałem go jak ściągnąć :wallbash:


Coś tam namieszałem i teraz to przynajmniej mogę podczepić się do niezabezpieczonej sieci. No, ale nie będę w nieskończoność "kradł" ludziom neta.

Z mojego rutera nie chce mi ściągać adresu sieciowego. A powinno automatycznie. Z kolei jak wpiszę odpowiedni adres ręcznie we właściwosiach (TCP/IP) połączenia sieci bezprzewodowej, to co prawda połączy się... jednak strony i tak mi się nie wczytują.

Dodam, że od tych niezabezpieczonych adres sciąga mi się autatycznie.

Użytkownik rafau90 edytował ten post 03 04 2010 - 23:22

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 04 04 2010 - 19:25

Nie napisałeś jaki system operacyjny masz. Poszukaj opcji takich jak typ zabezpieczenia (WPA TSK itp.) czy się zgadza z tym co masz w routerze. Ponadto zobacz we właściwościach połączenia jaki masz adres IP - czy się zgadza z pulą na routerze, ewentualnie spróbuj na sztywno przypisać adres. Miałem podobny przypadek u siebie w lapku, że z jedną siecią zabezpieczoną nie mogłem się połączyć na Viście, gdy inni mogli bez problemu..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych