Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kernel security check failure


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kami1lek89

kami1lek89

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 03 01 2016 - 18:12

Witajcie.

 

Posiadam laptop ASUS G551JW.

Pewne dnia chciałem uruchomić program Adobe After Effects i podczas wczytywania wyskoczył mi blue screen z takim napisem:

rsz_1blue.jpg

 

To samo miałem z Photoshopem oraz chyba nawet na programie do tworzenia animacji 2D - Anime Studio Pro.

 

W internecie przeczytałem, że może oznaczać to błąd pamięci RAM albo dysku twardego a nawet wina sterowników choć ostatnio nic chyba nie instalowałem, jedynie może miałem aktualizacje w NVIDIA GeForce Experience.

Przeskanowałem więc RAM poprzez Diagnostykę Pamięci Systemu Windows.

Ustawiłem na rozszerzone skanowanie oraz by skanowało pamięć podręczną. Zrobiło 2 skany mojej pamięci ale nic nie wykazało.

Czy to skanowanie daje wiarygodne wyniki, znaczy, że jeśli żadnych błędów nie wykazało to faktycznie pamięć RAM jest zupełnie sprawna?

 

Jak sprawdzić czy dysk twardy mam sprawny? Poleca ktoś jakiś program bym miał pewność, że to nie wina sprzętowa (dysk, RAM) tylko problem leży w systemie?

 

Jest jeszcze jedna sprawa, która może być przyczyną...

Tydzień przed tym wyskoczeniem tego błędu trochę zalałem laptopa napojem w okolicach klawiatury numerycznej. 

Ale mijały dni i wszystko chodziło dobrze, jedynie tylko kilka klawiszy numerycznych lepi się do dzisiaj

Czy jest możliwość, że laptop może po zalaniu chodzić dobrze a po tygodniu dopiero wystąpić usterka czy jeśli chodził dobrze tydzień to znaczy, że zalanie nic nie uszkodziło i nie ma co się martwić?

 

Jedynie co zauważyłem ostatnio, że trochę jakby laptop mi muli ale może to sobie wmawiam i że dysk twardy chodzi jakby głośniej tzn. czasami jakby nie wiem... delikatnie zgrzyta przez moment... nie wiem jak to opisać ale jak pisałem, mogę sobie to wmawiać bo ja zawsze widzę najgorsze scenariusze.

Zwłaszcza, że znalazłem rozmieszczenie poszczególnych elementów w laptopie i dysk twardy znajduje się w okolicach właśnie zalanej klawiatury numerycznej:

asus.jpg

 

Laptop jest na gwarancji ale jak będzie to raczej gwarancja tego nie obejmie...

Zresztą chyba nawet jak dysk czy RAM będą uszkodzone ale nie przez zalanie ale serwisanci zobaczą ślady zalania to i tak pewnie nie naprawią, chyba, że odpłatnie...

 

 

Zna więc ktoś jakieś sposoby, bym wiedział czemu wyskakuje mi ten błąd?

Bym mógł wykluczyć opcję uszkodzonego sprzętu np. przez tamto zalanie.

Zawsze mogę sformatować, jeśli to pomoże...

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych