Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartami microSD.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vormillion

Vormillion

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 04 2013 - 17:47

Witam wszystkich forumowiczów.

Mój problem wygląda następująco:
Posiadam laptopa Samsung R540 i 64-bitowego Windowsa 7. Komputer bez problemu czyta karty SD przez wbudowany czytnik kart.
Problem pojawia się z kartami microSD. Windows pokazuje dysk wymienny, ale jest on półprzezroczysty i dostaję komunikat aby włożyć dysk do stacji dysków. Próbowałem z dwoma adapterami, dwie różne karty i dodatkowo taką samą kombinację wykonałem z zewnętrznym czytnikiem USB. Efekt taki sam. Co ciekawe karty te bez problemu działają w telefonach.
W menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów, przeinstalowałem sterowniki do chipsetu i skończyły mi się pomysły.

Proszę o pomoc :)

  • 0

#2 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 23 04 2013 - 21:31

Przydałoby się sprawdzić czy karty są widziane na innym komputerze.

  • 0

#3 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 24 04 2013 - 11:47

Mam podobny problem w pracy na laptopie HP. Są w lapkach montowane urządzenia-czytniki które nie widzą kart HC. Są to wszystkie karty od 4GB w górę. Jednak na rynku były kiedyś karty 4gb SD bez HC, wiec podaj dokładnie jak duże karty starasz się odczytać
  • 0

#4 Vormillion

Vormillion

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 04 2013 - 12:16

Są to karty 1 GB i 4 GB. Co najciekawsze jeszcze z tydzień temu wszystko działało bez problemu.
  • 0

#5 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 26 04 2013 - 09:25

MAM. Chyba. To samo miałem wczoraj po włączeniu aktualizacji windowsa. Za cholere nie chciało widzieć mojej karty SD. Po wyjęciu microSD z adaptera i przełożeniu jej pod czytnik USB było to samo. Po 5 resetach i 2 mniejszych łatkach dociągniętych - wszystko wróciło do normy. Pie###e łindołsy i debilni programiści. Co raz bardziej się przekonuję, że jednak wersje instalacyjne są stabilniejsze niż aktualizacje :P

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: microSD karta czytnik



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych