Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą graficzną.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ownalot

Ownalot

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 02 2008 - 16:27

Witam wszystkich.

Mam GeForce2 GTS na płycie głównej Mainboard L7VTA2 przy Windowsie XP Profesional (z Service Packami), która najwyraźniej odmawia posłuszeństwa, otóż, pozornie działa normalnie, podczas pracy nie sprawia problemów (tak jak to zwykle z nią było), lecz gdy próbuję uruchomić jakąś grę to zaczyna się cyrk: kolory są wyświetlane w odcieniach niebieskiego/zielonego/czerwonego, czasami czerwonego i zielonego naraz, tudzież monitor po prostu się wyłącza (co najciekawsze, gdy zminimalizuję grę do paska monitor z powrotem się włącza i wszystko działa normalnie). Całość zaczęła się kilka tygodni temu, wcześniej przez długi czas działało normalnie (komputer do najnowszych nie należy... Niestety.). Na początku miałem wrażenie, że coś jest nie tak z monitorem, jednak zmiana nic nie pomogła. Oczywiste jest, że wina leży w samej karcie (lub jej sterowniku), lub w płycie głównej. Sterownik mam dość stary, z 2005 roku. Starałem się ściągnąć nowszy, ale podczas instalacji system śmie twierdzić, że karta kompatybilna ze sterownikiem nie istnieje (stąd podejrzenia co do płyty głównej). Oczywiście instalując nowy sterownik skasowałem stary, ale w wyniku owych problemów ponownie musiałem go zainstalować. A teraz moje pytania:

Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie moich problemów?
Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sprawdzony sterownik podając przy tym link?
Czy możliwe jest, iż komputer sypie się po prostu "ze starości"?

Dziękuję,
Ownalot.

  • 0

#2 Nadril

Nadril

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 28 02 2008 - 00:52

Czy probujesz odpalic gre ktora wczesniej dzialala? Rozumiem, ze jak odpalasz pasjansa, to dziala? :>

Czy po probie reinstalacji starego sterownika zainstalowal sie poprawnie?

Dobrze by bylo jakbys pozyczyl od kogos karte graficzna i podpial pod wlasna plyte glowna (badz tez swoja karte dal komus do sprawdzenia) i zobaczyl czy wystapia bledy.

Starosc raczej mu jeszcze raczej nie grozi, choc cos zawsze moglo pasc.

  • 0

#3 Ownalot

Ownalot

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 03 2008 - 15:31

Czy probujesz odpalic gre ktora wczesniej dzialala? Rozumiem, ze jak odpalasz pasjansa, to dziala? :>

Czy po probie reinstalacji starego sterownika zainstalowal sie poprawnie?

Dobrze by bylo jakbys pozyczyl od kogos karte graficzna i podpial pod wlasna plyte glowna (badz tez swoja karte dal komus do sprawdzenia) i zobaczyl czy wystapia bledy.

Starosc raczej mu jeszcze raczej nie grozi, choc cos zawsze moglo pasc.


Tak, gra wcześniej działała normalnie. I pasjans również działa :ninja:
Po odinstalowaniu starego sterownika miałem problemy z nowym, ale ostatecznie się zainstalował. Nic to jednak nie pomogło. Karta sama w sobie nie wygląda na uszkodzoną, podobnie płyta główna.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych