Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą graficzna amd


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nestwik

Nestwik

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 12 02 2012 - 01:28

Cześć, mam problem odnośnie kart graficznych, pare dni temu zakupiłem laptopa model : lenovo G770,laptop posiada 2 karty graficzne Intel oraz AMD, min na nim gram, głównie w cs'a, cs jest uzywany na karcie intela, niestety intel jest za slaby na cs'a, wiec chcialem odpalic na amd, gdy wyłączam intela i po resecie komputera wyskakuje komunikat:


Dołączona grafika
Ściągnąłem paczke sterowników z http://leshcat.blogspot.com/
i nic nie daje.. gdy próbuje odpalić

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx#1

Wyskakuje komunikat:
Dołączona grafika
Czy wie ktoś co zrobic? z góry dziękuje : )

  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 12 02 2012 - 13:15

w jaki dokladnie sposob wylaczyles grafike Intela?

moze to to jest wlasnie problem, ze nie powinienes tego robic w ten sposob
z tego co wiem w sterownikach AMD jest opcja do ustawienia kiedy ma byc wlaczona karta grafiki AMD a kiedy Intela

  • 0

#3 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 12 03 2012 - 15:26

z tego co wiem w sterownikach AMD jest opcja do ustawienia kiedy ma byc wlaczona karta grafiki AMD a kiedy Intela

Tak, tylko on sterownika od AMD nijak nie może zainstalować - zatem jak skorzysta z tej funkcji? ;)

Myśleę, ze najpierw trzeba w biosie laptopa wyłączyć zintegrowaną z procesorem kartę graficzną (iGPU) od Intela, uruchomić peceta na samej karcie od AMD a następnie zainstalować na nowo sterowniki, usuwając wcześniej resztki poprzednich programami Driver Cleaner + Driver Sweeper + CCleaner (skan systemu i rejestru).

Teraz można przejść do biosu i włączyć iGPU od Intela.
Od siebie dodam, że często technologia Optimus nie działa jak powinna więc może autor powinien wyłączyć iGPU od Intela na stałe?

Moim zdaniem to powinno pomóc.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 03 2012 - 15:35

Myślę, że najpierw to on musi ściągnąć sterownik karty graficznej dedykowany do tego modelu laptopa(na stronie producenta laptopa) inaczej instalator wykryje niezgodność i wyświetli komunikat jak na obrazku.
  • 0

#5 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 12 03 2012 - 16:05

Pobranie sterowników ze strony producenta jest tylko wtedy konieczne, gdy autor nie posiada ich na dołączanej do laptopów płycie ze sterownikami (uprzedzę- racja, nie każdy producent dołącza ale... ;)). Na takiej płycie, co oczywiste, nie ma najnowszych sterowników ale od czegoś trzeba zacząć. Jak te zadziałają to można instalować nowsze, pobrane jak makensis napisał wcześniej.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych