Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z karta graficzna albo ramem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Dziabor

Dziabor

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 19 12 2007 - 21:01

mam taki problem, gram w FMa 2008, slucham winampa, uTorrent sciaga i udostepnia filmy i po max 10 minutach ekran robi sie czarny i zaczyna migac swiatelko przy wlaczaniu monitora, ale winamp dalej gra, a dopiero po kilku sekundach muzyka przestaje grac i pomaga tylko reset kompa, co moze byc tego przyczyna??

sciagnalem program everst do monitorowania systemu, nie jest to napewno wina przegrzewania sie procesora ani plyty glownej bo tu temperatury maja odpowiednio 58 stopni i 36 stopni, wydaje mi sie ze to bedzie albo karta graficzna albo pamiec ram, ma ktos jakies propozycje??

zaznaczam ze dzieje sie tak tylko z Football Managerem 2008, jak wiadomo potrzebuje on sporo RAMu, problem pojawia sie od wczoraj, wczesniej gralem ponad miesiac bez zadnych problemow

Typ procesora AMD Athlon XP, 1917 MHz (11.5 x 167) 2600+
Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A
Ekran:
Karta wideo NVIDIA GeForce4 Ti 4200 (128 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce4 Ti 4200

uzywam Xpeka SP 2 i jak pisalem wczesniej problem pojawil sie dopiero wczoraj, wczoraj tez podlaczalem dysk kumpla pod tasme cdromu nie wiem czy to moze miec jakis wplyw

  • 0

#2 Arkaard

Arkaard

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 20 12 2007 - 23:49

Jeśli podłączyłeś dysk pod taśmę CD-ROM-u to jest szansa, że taśma jaka tam jest to ATA33, czyli
kabel który nie jest w stanie, zapewnić prawidłowego przepływu pomiędzy płytą główna a dyskiem.
Mówiąc krótko, kabel ma za małą przepustowość dla HDD.
I wtedy mogą się dziać takie sytuacje, w szczególności kiedy komputer przy dużej ilości operacji zaczyna
korzystać z pamięci wirtualnej.

Mówiąc krótko spróbuj wymienić taśmę na ATA100 (dostaniesz w każdym normalnym sklepie komputerowym)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych