Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z kartą Gigabyte Radeon 7770


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bakstah

Bakstah

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 01 2013 - 17:35

Witam. Mam nastepujacy problem. Przenosilem ostatnio swojego pcta do znajomego a pozniej z powrotem. Kiedy przynioslem go do domu i podlaczylem, okazalo sie, ze nie dziala karta graficzna. Lekko obluzowala sie w gniezdzie, wiec docisnalem zeby wskoczyla na miejsce. Zaskoczony bylem gdy nie przynioslo to zadnego rezultatu. Przy wlaczaniu wiatrak zaczyna sie krecic, za chwile przestaje i na tym koniec (podobnie bylo gdy nie mialem podlaczonego dodatkowego zasilania). Nie wiem co moglo spowodowac problem. Probowalem ja wyciagac, wciskac, nic nie przynosi efektu. Jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje?

  • 0

#2 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 01 01 2013 - 17:55

Ale obraz się włącza?

  • 0

#3 Bakstah

Bakstah

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 01 2013 - 18:28

Nie wlacza sie. 'No video input' - doczytalem sie ze moze to byc wina wszystkiego, poczawszy od zasilacza przez plyte glowna na procesorze i grafice konczac. Na plycie mam zintegrowana karte i po podlaczeniu monitora do plyty jest to samo. Czyzby ona? Glosniczkow tez nie mam podlaczonych zeby daly jakies rozeznanie.
  • 0

#4 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 01 01 2013 - 20:28

Na początek reset biosu, potem włącz komputer bez ramów i karty graficznej. Podaj specyfikacje komputera.
  • 0

#5 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 01 01 2013 - 21:48

Dlatego zazwyczaj lepiej karte wyciągnąć z pc jak sie go transportuje, zrób jak radzi kolega wyżej i napisz jaki efekt.
  • 0

#6 Bakstah

Bakstah

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 01 01 2013 - 23:19

Sprzet prezentuje sie nastepujaco:

Plyta glowna AS Rock A780GM-Le
Zasilacz Tagan TG480-UO1 480wat
Procek AMD Phenom II x4 3.4GHzu
Dwie kosci Goodramu 4gb
Grafika jak w nazwie tematu.

Dziwna sprawa, bo wyglada na to ze sama plyta jest w porzadku, bo np wiatraczek od procka dziala. Wentylator w zasilaczu tez dziala. Moze posypalo sie samo wejscie pci od grafiki, ale wtedy powinno wykrywac karte z plyty glownej. W kazdym badz razie zrobie co poradziles i zdam raport najszybciej jak to bedzie mozliwe.
  • 0

#7 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 01 01 2013 - 23:30

Wyjmij kartę graficzną, zresetuj Bios i podczep przewód do integry po czym uruchom kompa. Jeśli włączy się to z płytą wszystko jest ok :)
  • 0

#8 Bakstah

Bakstah

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 02 01 2013 - 00:39

Po zresetowaniu biosa jest dalej to samo. No video input nie zaleznie od tego gdzie podlacze monitor, czy do zintegrowanej (z ramem i bez to samo) czy do grafiki (wiatrak sie nie kreci wiec jakby nie dzialala).

Użytkownik Bakstah edytował ten post 02 01 2013 - 00:50

  • 0

#9 Sicknature

Sicknature

    A$AP Rocky - Peso

  • 1 648 postów

Napisano 04 01 2013 - 00:59

Pozostaje sprawdzic karte na innym komputerze, jak tam dalej będzie brak sygnału = karte szlak trafił

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Radeon HD 7770 HD7770



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych