Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją drukarki Lexmark X1195


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gerthi

Gerthi

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 02 2011 - 15:42

Po reinstalacji Windowsa XP mam problem z zainstalowaniem urządzenia wielofunkcyjnego Lexmark X1195. Robię wszystko tak jak w instrukcji: podłączam kable, włączam drukarkę i wkładam płytkę. Wyskakuje info, że drukarka nie jest podłączona chociaż USB ją widzi.

Screen z instalacji z info:

Dołączona grafika

  • 0

#2 sig

sig

    Początkujący

  • 77 postów

Napisano 23 02 2011 - 16:35

A drukarki nie podłącza się czasem dopiero jak instalator sterowników tego zażąda? tak jest w wszystkich znanych mi modelach

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 02 2011 - 17:59

Pierwsze podłączasz drukarkę ale jej ni uruchamiasz wkładasz płytę i uruchamiasz drukarkę wyskoczy ci kreator nowego urządzenia jeden kreator to z pod Windowsa ten zamykasz klikając na anulowanie. Korzystasz tylko i wyłącznie z kreatora tego dołączonego do płyty instalacyjnej.
A ten kreator wygląda mi na Windowsa a nie na oryginalny jaki Lexmark dołącza do płyty instalacyjnej sterowniki.Płyta uruchamia się z autostartu.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 23 02 2011 - 18:00

  • 0

#4 Gerthi

Gerthi

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 24 02 2011 - 13:55

brutus3 jest trochę inaczej jak piszesz, drukarka musi być włączona, oto broszura instalacyjna: BROSZURA
A co do instalacji to anuluję kreatora Windows a ten na screenie jest z płyty, uruchamia się po jej włożeniu. To nie jest moja pierwsza instalacja tej drukarki. Tylko teraz mam problem, po formacie.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 02 2011 - 19:38

No to z wyglądu mamy identyczną drukarkę ja mam X3350/3330 a oprogramowanie z serii 3300 firmowe.
Więc tak proponuję zainstalować odkurzacz 12 potem instalować sterownik z płyty.
Ale to nie wszystko bo ja już trochę powalczyłem z instalacją drukarki Lexmark i instalacja sterowników oraz dodatkowego oprogramowania wymusiła na mnie abym zaczął myśleć a nie robić wszystko automatycznie. Dlaczego bo tak jak ty zrobiłem format zainstalowałem wiele programów takich jak programy acast, firewall, przeglądarkę FF i parę innych programów a potem drukarkę okazały się konflikty albo od strony skanera albo od strony drukarki albo od strony dodatkowego oprogramowania "Studio graficzne Lexmark".
Doszedłem do wniosku że po formacie najkorzystniej jest instalować drukarkę i skaner oraz dodatkowe oprogramowanie, po zainstalowaniu programu UPS-a, antywirusa, firewalla, przeglądarki FF, a i do tej pory mam problem z instalacją dodatkowego oprogramowania muszę wejść w Mój komputer/ nagrywarkę i w pliki jakie są na płycie i z tamtą wyszukuję odpowiedni program (szukam po wyglądzie ikon i z końcówką exe). wtedy klikam na instalację i instaluję dodatkowe oprogramowanie. Lecz ważna uwaga za każdym razem resetuję komputer i sprawdzam działanie programu, drukarki robię wydruk, skanera robię skan/kopię i tal z pozostałymi. Im wcześniej zainstalujesz sterowniki z drukarki tym mniejsze prawdopodobieństwo konfliktu z wpisami w rejestrach.
  • 0

#6 Gerthi

Gerthi

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 25 02 2011 - 10:32

Ściągnęłam sterowniki ze stronki Lexmarka i udało się jakoś ale przez kreatora (a raz próbowałam i nie wyszło) a nie przez instalatora z płytki. Ale dalej mnie gryzie dlaczego instalator nie widział drukarki :-D
W każdym razie problem rozwiązany.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych