Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z instalacją Windows XP Pro.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 27 11 2008 - 23:20

Witam!

Strasznie ostatnio dużo kombinowałem po systemie i teraz jestem w czterech literach :) Chodzi o to że system mi się coś popsuł i nie mogę nawet przywracania systemu uruchomić.Nic nie działa więc chce zainstalować na nowo i jak już się zacznie instalacja jak to wszystko zrobię to się komp uruchamia ponownie i wtedy na takim niebieskim ekranie pisze że nie może załadować pliku układu klawiatury KBDPL1.DLL.Patrzyłem i ten plik jest i w tym systemie który teraz mam i na płytce.Dodam też że instalator Windows też nie działa.Nie moge nic zainstalować poza systemem.Nie wiem co zrobić.Błagam pomóżcie!Dołączona grafika :) Każdemu kto mi pomoże będę bardzo wdzięczny!Dołączona grafika :)

  • 0

#2 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 29 11 2008 - 01:58

Powiada, że przejdziesz przez podział partycji, zrobi się restart i tu wyskakuje błąd?? A gdybyś spróbował z innym układem klawiatury, a potem na jego wgranie w jakiś sposób?? Może płytka zjechana i jakoś nie idzie??

  • 0

#3 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 29 11 2008 - 11:03

Więc to jest tak:

Otwieram instalacje i muszę robić nową instalacje bo nie mogę uaktualnić tej wersji systemu bo jest nowsza niż na płytce.Wpisuje serial,klikam dalej i tam są ustawienia językowe i ptaszkuje na dole takie coś:"Zainstaluj obsługę języków wschodnioazjatyckich"czy jakoś tak a język to polski.Potem instalator kopiuje pliki z dysku do folderu C:/Documents and Settings\lelle948\Dane aplikacji\Microsoft\Nagrywanie dysków CD jak już skopiuje to instalator uruchamia system ponownie ale muszę sam uruchomić ponownie bo jak czekam i ma się uruchomić ponownie to nie uruchamia się ponownie i muszę sam to robić.Jak daje w starcie Wyłącz komputer to proces explorer.exe się zacina i muszę zakończyć ten proces i uruchomić go ponownie.Jak już to zrobię to kombinuje jak go uruchomić ponownie żeby się uruchomił a nie zawiesił.Po ponownym uruchomieniu daje na takim czarnym ekranie Instalator Microsoft Windows.Jak to zrobię to sprawdza konfigurację sprzętową komputera,następnie jest taki niebieski ekran i tam wybieram czy chce zainstalować sterowniki RAID lub innej firmy lub Automatyczne odzyskiwanie systemu(ASR).Ja nic nie wybieram bo nie mam tych rzeczy później jest taki czarny ekran i w lewym górnym rogu miga taki myślnik jak skończy migać wyświetla mi się niebieski ekran i pisze:Instalator nie może załadować pliku układu klawiatury KBDPL1.DLL.Kontynuacja instalacji nie jest możliwa.Wyłącz lub uruchom komputer ponownie.I na dole po lewej stronie pisze Wyłącz komputer.Robiłem to już chyba sto razy i nic cały czas to samo. :)

Aha dodam że to jest obraz tej płytki bo mi się oryginał gdzieś zapodział.Ale robiłem system pięc razy i za każdym razem było wszystko dobrze tylko teraz nie może.I jeszcze nie działają mi te aplikacje:
-Przywracanie systemu.Komunikat:Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera.Uruchom ponownie komputer i uruchom jeszcze raz przywracanie systemu.Robiłem tak też kilka razy i nic.
-Instalator Windows.Kompletnie nie działa a jak chce zainstalować og na nowo to jest Komunikat:Instalator wykrył,że wersja dodatku Service Pack tego systemu jest nowsza niż aktualizacja,którą chcesz zainstalować.Nie ma potrzeby instalowania tej aktualizacji.
-Wyłączanie komputera.Nie działa poprawnie.Czasami się wyłączy bez problemu ale tylko czasami bo najczęściej to robię reseta i wtedy próbuje aż do skutku.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 11 2008 - 20:40

Zrób tak ściągnij GParted, lub te programy:Link, masz tam jeszcze inne programy. Wykasujesz nim partycję z formatujesz partycję raz pod Linux-a, potem pod Windowsa i instalując system w momencie gdy będzie pytanie o formatowanie to instalujesz na formacie jakim wykonałeś poprzednim programem. To powinno pomóc w instalacji systemu.
  • 0

#5 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 05 12 2008 - 15:28

Windowsa mam na dysku C.Jak wykasuje te partycje i będę miał jedną partycję to te pliki z tego drugiego dysku czyli D usuną mi się.Bo na tym dysku mam dużo rzeczy na których mi zależy.Prosze o szybką odpowiedź. :D

A tak poza tym to mam teraz jeszcze jeden problem a mianowicie usunąłem folder Boot z dysku C i nie chce mi się system załadować ale to jest już problem z innej bajki :D
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 05 12 2008 - 15:35

A tak poza tym to mam teraz jeszcze jeden problem a mianowicie usunąłem folder Boot z dysku C i nie chce mi się system załadować ale to jest już problem z innej bajki<_<

mądrze ... :D
spróbuj go przywrócić z konsoli odzyskiwania
http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395

co do twojego pytania z partycjami , nie zabardzo go rozumiem czyli że masz jeden dysk podzielony na 2 partycję C i D czy masz osobny dysk ??
jeżeli masz jeden dysk i 2 partycję to D nie powinien ci się zformatować
podobnie z osobnym dyskiem ...
  • 0

#7 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 23 12 2008 - 17:22

Mam dwa dyski.Dysk C ok 20 GB i na nim mam system i dysk D ok 92 GB.Ale problem już mam załatwiony :D

Dzięki wszystkim za pomoc

Koniec tematu :D
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 12 2008 - 20:26

Może napisz jak rozwiązałeś problem?
  • 0

#9 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 28 12 2008 - 18:01

Oddałem kompa do naprawy.Przy okazji koleś zrobił mi formata dysku C.Zrobiłem tak bo nikt nie był chętny żeby mi pomóc.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych