Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ikonami w Vista (hard drivr ikony)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 kecoj

kecoj

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 10 2007 - 23:52

Hej.
Używam obecnie Windows Vista Home Premium wersję 32 bit. Kopia jest legalna w wersji OEM. Wszystko przez kilka miesięcy działało ok, ale ostatnio napotkałem niemiłą niespodziankę. A mianowicie gdy wchodzę w KOMPUTER (odpowiednik Mój Komputer w XP) zamiast ikon dysków twardych widzę czarne ikony, podobnie z napędami. Dyski wirtualne widoczne są jak ikonki obrazków. Wrzucam screena poniżej.
Nie instalowałem żadnych programów, nic nie zmianiałem w rejestrze, nie grzebałem przy ikonach, komp nie zainfekował się na pewno. Miałem podobny problem w XP i juz nie pamietam jak sobie z nim poradziłem bo było to kilka ładnych lat temu. Z reszta tamten system znałem znacznie lepiej niż VISTĘ. Naturalnie mogę zmienić zapewne ikony jakims programem do edycji ikon - ale nie chcę na razie nic grzebac- skoro "samo" się zminiło to musi byc jakiś wposób na przywrócenie normalnego widoku>

Piszcie jak macie pomysły i z góry dzięki za pomoc.
Dołączona grafika

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 13 10 2007 - 21:45

Sprawdź Komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Widok -> Resetuj wszystkie foldery.

Być może tylko wystarczy ręcznie zmienić ikony do dysków: Komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików -> (wybierasz) Dysk -> Zaawansowane -> Zmień ikonę -> tam wybierasz ikonę do dysku
Analogicznie robisz z napędami.

Może zdarzyć sie tak że jakiś program/usługa komplikuje Ci działanie systemu i pokazują sie takie herezje. Możesz zastosować przywracanie systemu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych