Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z godziną w windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzeshnik

Grzeshnik

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 07 04 2007 - 10:36

Witam wszystkich...
problemy wyglada tak:
w biosie ktory wczoraj wraz z windowsem przeinstalowałem, zegarek działa rowno i nie spieszy, przy starcie kompa w windowsie zegarek na poczatku ma dobra godzine ale od tego momentu zaczyna spieszyc, roznie raz 1min=50sek innym razem 56sek... zmeniłem bateryjke, nic nie daje, co to moze byc??? :)

  • 0

#2 Grzeshnik

Grzeshnik

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 07 04 2007 - 20:48

sorrki ze post pod postem... ale nikt nie odpisuje wiec dodam jeszcze cos...
zauwazyłem jeszcze jedna rzecz... jak sipieszy juz koło 7 min. to sie sam synchronizuje(nie wiem jak) do normalnej godziny i zaczyna znowu spieszyc. I nie spieszy zawsze przy starcie systemu... dzisiaj przez połowe dnia działał idealnie. w czym moze byc problem? chpiset? ale jesli to był by on to w biosie by tez spieszył!? ;/ help...

  • 0

#3 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 21:13

Dziwny objaw... ale co Ci to przeszkadza?! Mi zegarek w kompie... wisi! Niepotrzebny!
  • 0

#4 Grzeshnik

Grzeshnik

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 08 04 2007 - 22:18

Dziwny objaw... ale co Ci to przeszkadza?! Mi zegarek w kompie... wisi! Niepotrzebny!


w sumie tak, ale wiesz jestem ciekaw co jest tego przyczyna, nigdy sie nie spotkałem z czyms takim wiec troche mnie to dziwi :)
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 04 2007 - 22:54

Dziwny objaw... ale co Ci to przeszkadza?! Mi zegarek w kompie... wisi! Niepotrzebny!


Następny post tego typu i będzie warn.


Wracając do tematu wejdź w menu Start->Uruchom->services.msc, potem kliknij dwukrotnie na usługę Czas i wybierz w nowym okienku opcję Uruchamiaj: "Ręcznie". Z tego co napisałeś wnioskuję, że usługa zmiany czasu z tym co jest na serwerze działa nieprawidłowo - z mojej analizy wynika, że jest mozliwy taki przypadek, informacja leci prawdopodobnie protokołem TCP/IP a co się z tym wiąże między odpowiedzią serwera, a informacją zapisaną na komputerze lokalnym może minąć kilakdziesiąt do nawet jednej sekundy. Prostymi słowami: za każdym startem systemu Windows usługa łączy się z serwerem Windows i odbiera nowy czas, który zostaje zmieniony z pewnym opóźnieniem, tak długim ile czasu informacja dociera do adresata (nie mówie tu o algorytmach działania tej usługi, gdybam, a raczej się nie myle).
  • 0

#6 pojar

pojar

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 09 04 2007 - 08:19

A może cos jednak z BIOSEM. spróbuj zrobić update to napewno nie zaszodzi.
  • 0

#7 Grzeshnik

Grzeshnik

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 09 04 2007 - 10:35

makensis
zrobiłem jak napisałes, teraz tyko poczekam jakis czas i zobacze co sie bedzie działo..

pojar
w tym rzecz ze zmieniłem własnie biosa z wersji beta na najnowsza ;/

jesli dalej objaw bedzie wstepował to moze to chipset nForce'a? ;/

Edit:
nic z tego dalej to samo :)
  • 0

#8 Grzeshnik

Grzeshnik

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 11 04 2007 - 18:28

i jak nikt nie bedzie miał na to pomysłu?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych