Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z formatowniem Windows xp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ko2a

ko2a

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 02 2007 - 13:26

Mam problem dotyczacy, windowsa. Próbuje zrobić formata, lecz nie daje to rady bo pisze ze "Utwórz na powyższym dysku partycję zgodną z systemem WIndows XP." oraaz "partycja niezgoda z systemem windows ". Robie to wszystko przy rozruchu płyty. Jedyne co to używalem juz tych komend chkdsk,fixboot i fixbr. Pomóżcie mi, bo portzebuje kompa. Jedyne co, to to nie restertowalem płyty głwonej, jak myslicie to pomoze ?

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 23 02 2007 - 14:05

Zapewne wcześnie miałeś Linuxa i system Xp nie wykrywa poprawnie partycji. W instalatorze XP usuń wszystkie partycje i przydziel je na nowo, pamiętaj o formacie zwykłym NTFS, powinno działać :rolleyes:

  • 0

#3 ko2a

ko2a

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 02 2007 - 14:12

no wlasnie w tym probolem ze nie :rolleyes: Linuxa nie mialem :/ mialem xp, raz wylaczylem kompa i kazal mi zbootowac plytke, zbootowale, chcialem zainstalowac i pisze ze partycja jest niepoprawna :/
  • 0

#4 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 23 02 2007 - 14:51

Może to wina programu (do formatowania). Jakiego używasz? Spróbuj zmienić na inny. Jeżeli też się nie uda, to spróbuj zformatować z innego systemu. Oczywiście nie zachęcam Cię do instalacji w tym celu nowego systemu, bo to byłoby bez sensu. Proponuje jakieś LiveCD.
  • 0

#5 ko2a

ko2a

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 23 02 2007 - 17:47

ale mi sie wogole windows nie wlacza !

a do formatu tego uzywam windowsa plytki instalacyjnej xp
  • 0

#6 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 23 02 2007 - 19:42

ale mi sie wogole windows nie wlacza !

a do formatu tego uzywam windowsa plytki instalacyjnej xp


Skoro ci z płytki win nie rusza to po co się upierasz na nią, lepiej posłuchaj Pogromcy i użyj Live CD jak nie wiesz co to jest to proszę http://pl.wikipedia.org/wiki/LiveCD
Masz użyć tego by zrobić takie jakie chcesz partycje, możesz jeszcze poszukać partition magic
Następnie po zrobieniu odpowiednich partycji ( jakie ci odpowiadają ) wrzucasz winshita i jazda :rolleyes:

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: MBR naprawa MBR sektor rozruchowy fixboot formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych