Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z filmami i grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mysha

Mysha

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 08 03 2008 - 23:41

Witam, problem mam następujący: zacinają sie filmy, nie jest to jednak brak kodeków. Opiszę co zachodzi :turned:
Na początku wszystko chodzi dobrze a potem, po kilku tygodniach, przy filmach z dvd zaczyna się przycinanie, zarówo obrazu jak i dźwięku. Potem równiez filmy z dysku zaczynąja się ciąć. Robie po wielu zabiegach format dysku, to pomaga, znowu mogę oglądać filmy ale tylko przez 2 , 3 miesiące, potem znów problem wraca. komputer był kiedyś w serwisie z tego powodu jednak po testach stwierdzili ze problem w ogole nie występuje. Oczywiscie gdy go oddali znowu bylo wszystko ok. Jakis czas pozniej zaczął sie problem od nowa, aż w koncu przy nowej instalacji systemu odmówił posluszenstwa - do wymiany plyta główna. I historia sie powtarza, dzialał dobrze az zaczeły sie te same problemy, znowu format i kilka miesiecy normalnej pracy i teraz ponownie mam ten sam problem. Kilka osob go sprawdzało ponoć sprzet działa w porzadku, czy system moze mi robić takie numery? Bede wdzieczna za pomoc bo juz nie mam pomyslu co z nim robić. Programy testujące nie wskazuja na błędy karty graficznej czy odtwarzacza, wszystko gra. Z gory dziekuje za pomoc

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 03 2008 - 23:52

Najpierw go "wyczyść". Usuń z przeglądarki internetowej cały cache, "przeleć" kompa np. programem Odkurzacz. Zdefragmentuj dyski (polecam: Auslogics Defragmentator). Ustaw plik wymiany na stała wartość 2xpamięć. Zmniejsz kosz na max 2% dysku.
Sprawdź, czy nie masz zbytnio zapełniony dysk (powinno być wolnego miejsca min. 20%).

Potem napisz, czy nadal jest to samo.

  • 0

#3 Mysha

Mysha

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 03 2008 - 12:35

Ok dzieki, zrobiłam co zalecasz, wieczorem sprawdze jak film sobie radzi i dam znac.
  • 0

#4 Mysha

Mysha

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 03 2008 - 23:10

Niestety nadal się przycina, mam wrażenie że nieco mniej ale problem jest
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 03 2008 - 23:27

Witam; problem jest i będzie, dlaczego ponieważ już od początku instalacji systemu, popełniono zasadniczy błąd. Jest on powielany i prawie w 90% komputerów jest tak samo instalowany. To po pewnym czasie doprowadza do spowolnienia pracy komputera. Oczyszczając komputer Odkurzaczem na pewno dostrzegłeś ile tego było (tak przy okazji zapytam jakich opcji użyłeś przy czyszczeniu komputera?). Masz jeszcze wpisy w dodatkowej partycji do jakiej z pod windowsa nie masz dostępu to znaczy 8MB jaką zostawia windows przy formatowaniu dysku, do tego dochodzą nie pozamykane procesy, oraz zbędne programy i w zależności jaki masz program antywirusowy i firewall. To wszystko potrafi tak zająć pamięć RAM-u i obciążyć CPU oraz GPU że nie tylko filmy będą się zacinały ale i dźwięk. Oczywiście nie wspomnę o ilości pamięci RAM jak i o odpowiednim kodeku. To są główne przyczyny twojego problemu co należało by zrobić to już wiesz, a czy to zrobisz to decyzja należy do ciebie. Jeśli zdecydujesz się na odświeżenie całego systemu (bo to w serwisie ci zrobili nie informując cię o tym a dlaczego to domyśl się), to zaglądnij do mego artykułu:Bezpieczeństwo komputera (i nie tylko) .
Powodzenia
  • 0

#6 Mysha

Mysha

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 03 2008 - 10:36

dzięki. Dbam oto zeby nie uruchamiały sie zbedne procesy, smieci usuwam, nie korzystałam z odkurzacza ale z ccleanera do tej pory. Dzieki za link do stronki, przeczytam na pewno, uspokoiliście mnie bo myślałam ze mój komputer jest jedyny taki świetny... <_<

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych