Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dźwiękiem, dla kozaków!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 01 2016 - 17:58

Witam, 

Mam nie mały problem, komputer ma 1 dzień. Złożony został wczoraj. Niestety problem z dźwiękiem. Macie jakiś pomysł? 
W Biosie nic, sterowniki są, podłączone na różne możliwe sposoby. O co chodzi? Macie tutaj potrzebne linki. 
Kurde już człowiek traci rozum, tak było od początku. Nie wiem od czego zacząć. 

Liczę na pomoc, dziękuje z góry za próby. 

ps: Jeżeli nie widać, to posiadam kartę Z170A Gaming M3. Dodatkowo po wszystkich zainstalowanych sterownikach z płyty, przez kabel Internet nie działa. 
Tylko Wi-fi. Dziwne.

 

http://i64.tinypic.com/ztesfs.jpg

 

http://i64.tinypic.com/2n9gb50.jpg

 

http://i66.tinypic.com/2v1oyhe.jpg

 

http://i66.tinypic.com/2lka3c8.jpg

 

http://i65.tinypic.com/et5zit.jpg

 

Pozdrawiam, profesjonalistów. Ja nie daję rady. 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 14 01 2016 - 18:11

Z internetem to proste, nie ma zainstalowanego sterownika Ethernet. Ściągnij ze strony MSI sterownik ethernet. Co do głosu to jaka karta dźwiękowa i co podłączasz oraz do którego wyjścia?



  • 0

#3 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 01 2016 - 18:24

Sprowadziłem aktualizację sprzętu nie z płyty producenta, a programu MSI Live Update 6 poleconego na innej stronie i faktycznie Ethernet już działa. 
Niestety nadal problem z dźwiękiem, 

 

 

2jduso.jpg 

Pod zielonym podłączam mikrofon, pod czerwonymi na zmianę głośniki, w żadnym z nich nie działa. Mam jeszcze kabel od subufera, ale jego podłączam właśnie do subufera. 


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 14 01 2016 - 18:55

Czyli integra. A masz włączoną dźwiękówkę w biosie? Sprawdź w menadzerze urządzeń czy w ogóle wykrywa Realteka w Kontrolery dźwięku. Podejrzewam że jest wyłączona. 


  • 0

#5 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 01 2016 - 19:28

Integra, integra, w biosie wszystko w porządku. 
Na początku było wszystko ok, ale odinstalowałem z menadżera urządzeń, próbowałem zainstalować ponownie i wyskoczyły jakieś błędy. 
Teraz wygląda tak: 

1zqeo0n.png

I nie da się zaktualizować. 
W biosie wszystko w porządku.


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 14 01 2016 - 19:38

Widać że nie wykrywa w ogóle kodeka Realtek. Odinstaluj sterowniki dźwięku, wyłącz PC, odłącz zasilanie i zresetuj Bios. Włącz i zainstaluj sterownik realteka ze strony MSI. Musi działać. 


  • 0

#7 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 01 2016 - 19:54

Widać że nie wykrywa w ogóle kodeka Realtek. Odinstaluj sterowniki dźwięku, wyłącz PC, odłącz zasilanie i zresetuj Bios. Włącz i zainstaluj sterownik realteka ze strony MSI. Musi działać. 

Wyjaśnione. Niestety nie wiem do końca jak. Powielałem dzisiaj te same operacje, usuwania sterowników, resetu komputera i instalacji sterowników realteka. 
Jak widać do skutku, tym razem bez nawet instalacji sterowników, tylko windows mi znalazł samoczynnie. Dziwne.. 
Tak czy inaczej działa, dziękuje za pomoc. 
 
Pozdrawiam, 

  • 0

#8 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 21 01 2016 - 22:16

Panowie.. Panie..
 
Znów ten cholerny problem, sick! Przepraszam, ale niedługo zacznę wychodzić z siebie. Byłem zmuszony zresetować kompa, gdy się uruchomił, dźwięk przestał tykać. Próbuje instalować Realteka dedykowanego mojej karcie czyli: MSI Z170A M3, niestety już po raz dziesiąty nic. W ogóle ta instalacja przebiega bardzo szybko, resetuje, a później wywala błędy, że nie wykryto dźwięku (gdy włączam komputer). Mam wrażenie, że nie jest intalowany, pomimo tego, że w programach widnieje. Pomóżcie.
 
3022n3r.png
 
1hcsi9.png
 
259y0xk.jpg

  • 0

#9 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 01 2016 - 21:02

Pomoże ktoś? :) 

Up


  • 0

#10 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 01 2016 - 04:40

Jestem po formacie, na razie zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki. Aktualizuje teraz windowsa. I co ciekawe.. 
Znów nie wyświetla się, ani na płycie, ani w programie MSI Update 6 Live "Realtek".. Tak jakby go w ogóle nie wykrywało o_O 
Ja już nie wiem co robić, serio! Na początku chociaż go wykrywało.. Skończę aktualizować, pokażę wam jak to wygląda.
 
/edit
 
Post pod postem, żeby było czytelnie. 
 
 
I teraz pytania: 
 
1) Wszystkie aktualizacje z ostatniego screena włączać do ściągnięcia? 
2) Jak widać, ani program, ani płytka nie dała mi możliwości zainstalowania Realteka, z neta więc brać? 
3) Nie instalowałem (jak powyżej widać) NVIDIA audio, a jednak w menadżerze mi znalazło, po aktualizacji? 
4) Zauważyłem w Urządzeniach systemowych, jeszcze jeden błąd - odnośnie dźwięku. 
 
 
Nie mam już pomysłów, naprawdę

  • 0

#11 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 23 01 2016 - 15:21

skoro masz czysty system włączone audio w biosie wszystkie aktualizacje i stery wgrane a są takie problemy raz go widzi raz nie to obstawiała bym albo ze jest uszkodzony układ albo coś nie styka mniej prawdopodobne zwarcie bądź konflikt, nie wiem próbowałeś poruszać  przy gniazdach, obejrzyj ścieżki na płycie czy nie są uszkodzone 



  • 0

#12 FORFAN

FORFAN

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 24 01 2016 - 04:55

Zrobiłem jeszcze ze 3 formaty, ciągle to samo i u mnie i u przyjaciela. 
Złość sięgnęła zenitu i zainstalowałem Windowsa 10, aktualizacje same się pobrały, realteka nie zainstalowałem, może i lepiej. 
Dźwięk działa, działa! Niestety, trochę na oszukiwanych zasadach. 

esuj4y.png

n4wef5.png

 

Boję się zaryzykować i spróbować instalować Realteka za wszelką cenę, by znów tłuc się jak debil przez pasmo niepowodzeń. 
Dziękuje wszystkim serdecznie, za pomoc. Cierpliwość, skrupulatność i chęć dobra. Wszelka pomoc gnała na przód i pomogła mi jakkolwiek, do momentu, aż nie zainstalowałem 10. 

ps: Nie mieliście racji z uszkodzoną płytą.. 

Pozdrawiam serdecznie, 

Mat,  



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych