Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dźwiękiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 szaket

szaket

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 05 2007 - 17:33

Hej, już całkiem zgłupiałem, a ze nie moge nigdzie znaleźć podobnego problemu to pisze nowy temat, otóż mam ogólnie problem z dźwiękiem. Na początku myślałem że tylko w grze Warcraft 3 The Frozen Throne, ale jak sie okazuje występuje on wszędzie, objawy są takie, że jakby był bardzo wyciszony i zniekształcony dźwięk, który powinien znajdować sie na pierwszym planie ze tak to ujme. W grze objawiało się to tym, iż nie słychać praktycznie wcale odgłosów bohaterów, walki itd. za to szumy w tle (wiatr itd) są słyszane normalnie, w windowsie na przykład jest normalnie słyszalny dźwięk przy wejściu do systemu czy przy wylogowywaniu, jednak już dźwięki kliknięć, opróżniania kosza, alarmy itd. są wyciszone. Albo w winampie weźmy na przykład utwór boba marleya, zaczyna się od bębenków które są doskonale słyszalne, potem zaczyna śpiewać i nic, z kolei chórek który śpiewa normalnie w tle jest możnaby powiedzieć na pierwszym planie, tylko jego słychać a głosu wiodącego brak (poza tym dźwięk jest jeszcze lekko zniekształcony, słychać delikatne echo, pogłos). Dodam jeszcze tyle, że stało się to z minuty na minute podczas gry w warcrafta, najpierw myślałem, że wcisnąłem jakiś skrót klawiszowy przez przypadek i wyłączyłem jakieś opcje dźwiękowe, ale niestety w opcjach wszystko ok, instalowałem też karte muzyczną na nowo, nawet formatowałem dysk, po formacie co prawda wróciło wszystko do normy, ale po ponownym zainstalowaniu warcrafta i kilku minutach gry znów problem powrócił, może jeszcze dodam że wszystko od kilku miesięcy chodziło bez żadnych zarzutów, jeżeli spotkał się ktoś z podobnym problemem lub wie co jest tego przyczyną to z góry wielkie dzięki.

EDIT: Mój system operacyjny to windows XP prof

Pozdrawiam

Szaket


EDIT: 03.06.07r
Widze że odpowiedzi tyle, że nie wiadomo od czego zacząć :) ale na szczęście samemu udało mi sie to rozwiązać :) przekopałem cały system, rejestr i... nic, kompletnie nic, wszytko niby gra i działa jak należy i kiedy to tak siedze sobie bezradnie, gapie sie w monitor, słucham winampa żeby wychwycić może jeszcze coś w tym zniekształconym dźwięku to wtedy nagle sie dźwięk "naprawił" :) sam od siebie, myśle co jest grane, samo sie zepsuło, samo naprawiło, przecież to niemożliwe, nic nie robiłem teraz, tylko nerwowo machałem sobie nogą... właśnie i tu mnie oświeciło, machałem nogą i musiałem poruszyć kabelkiem, sprawdzam kable i rzeczywiście - eureka :) tak więc zagadka rozwiązana i dziękuje wszystkim za dobre chęci.

pozdrawiam

szaket


//Regulamin: Art 3. § 7. - proszę zapoznać się z regulaminem forum. Posty użytkownika @Szaket zostały połączone.
Hugster


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych