Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dźwiękiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 JKowalczyk

JKowalczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 03 2007 - 15:18

Witam,
Jak widać w temacie mam problem z dźwiękiem. Temat umieszczam w dziale Hardware, ponieważ jestem przekonany, że chodzi o jakieś powikłania sprzętowe.

Opis mojego komputera:
Procesor Intel Pentium 4 2,4GHz; 512MB RAM; dysk twardy 60GB; płyta główna: Asus P4B533; karta graficzna: GeForce FX 5200. Karta dźwiękowa jest zintegrowana, sterownik C-Media, sama karta figuruje na liście urządzeń pod nazwą: CMI8738/C3DX PCI Audio Device.
Dysponuję WIndowsem XP SP2.

Z początku myślałem, że chodzi o przegrzewanie się procesora, gdy dochodził do wysokich temperatur dźwięk rzeczywiście wyłączał się częściej (ponowne uruchomienie komputera powoduje, że dźwięk znowu jest... na jakiś czas). Temperatura CPU dochodziła do 41-42 stopni, więc kupiłem nową pastę termoprzewodzącą i teraz temperatura utrzymuje się na poziomie 34-36 stopni, a dźwięk wyłącza się tak czy inaczej. Przeinstalowałem sterowniki i nic.
Nigdzie w necie nie mogłem znaleźć rozwiązania tego problemu, właściwie nigdzie nie znalazłem w ogóle wzmianek o podobnym problemie, dlatego piszę tutaj.

Jeśli ktokolwiek ma jakiś pomysł, o co chodzi, to byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,
J. Kowalczyk

PS. Jeszcze jedno: czasem zdarza się że gdy dotknę obudowy bądź nawet myszy czy klawiatury, kopie mnie prąd. Nie wiem czy ma to coś wspólnego z moim problemem z dźwiękiem, ale na wszelki wypadek o tym piszę.

  • 0

#2 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 19 03 2007 - 21:53

Temperature procesora miałes jak najbardziej w normie.Niepotrzebnie kupowałes ta paste.Odnosnie karty .Po pierwsze preinstaluj system .Jesli to nie pomoże niestety wina lezy po stronie układu dżwiekowego płyty .Pozostake reklamacja.

  • 0

#3 JKowalczyk

JKowalczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 03 2007 - 01:09

Dziękuję za odpowiedź. Niestety system już reinstalowałem i nie przyniosło to efektów. Problem może leżeć jeszcze w wersji Windowsa, pamiętam, że zanim miałem SP2, takich problemów nie było. Może to przypadek, ale na wszelki wypadek przeinstaluję jeszcze windy na SP1. Jeśli to nie poskutkuje, kupię sobie kartę dźwiękową na slot PCI, mam nadzieję, że przynajmniej to pomoże ;).
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam,
Jakub Kowalczyk
  • 0

#4 dudijack

dudijack

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 20 03 2007 - 11:19

Tu masz njnowsze stery do swojej dżwiekówki.Wybierz tylko system operacyjny i spróbuj je uaktualnić.Proponuje tez wgrac nowy bios na wszelki wypadek jest TU.
  • 0

#5 JKowalczyk

JKowalczyk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 03 2007 - 18:26

Dzięki, zobaczymy, czy teraz da radę :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych