Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z działaniem komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 joczu

joczu

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 12 2015 - 01:06

Witam serdecznie,

Niecały miesiąc temu zakupiłem w pewnym internetowym sklepie podzespoły komputerowe wraz z ich montażem .

Jak tylko przyszedł komputer po odpaleniu zaczęły dziać się rzeczy niesłychane , komputer zawieszał się przy kilku procesach np. odpalony launcher i przeglądarka ,dodatkowo nie wyłączał się ( cały czas był niebieski ekran z napisem wyłączanie ) , przycisk resetu wogóle nie ruszał komputera ( mam podświetlaną klawiaturę i jedynie ona gasła wraz z myszką po naciśnięciu resetu ) , menadżer zadań nie radzi sobie z zamykaniem procesów , dodatkowo sam się czasami zacina . W momencie kiedy nie obciążam go zabardzo potrafi się ściąć na dosłownie sekunde co słychać na słuchawkach np jak się słucha muzyki , że się ścina *taki specyficzny dźwięk ściętej muzyki* .Komputer po 2 dniach takiej pracy poszedł do serwisu po czym po tygodniu w serwisie stwierdzili że zrobili test obciążeniowy CPU i nic nieprawidłowego nie stwierdzili . Komputer wrócił do mnie a problem dalej był . 

       Po około 2 tygodniach zaczął bardzo dziwnie chodzić zasilacz , tak jakby posiadał jakieś zimne luty albo był problem z cewkami (charakterystyczne brzęczenie ) w zasadzie to wydawał dwa dźwięki jeden brzmiał jak by kabelek tarł o wiatrak , a drugi własnie jak przeskakujący łuk elektryczny .

Dodam jeszcze że raczej to nie jest problem karty graficznej bo grając np w Wiedźmina czy Assasina na ultra (tylko jeden włączony program ) ani razu mi się nie zawiesił program ani komputer , ale za to wystarczy żebym odpalił steama i przeglądarke i zaraz pojawia się problem . Przesyłam wykaz urządzeń jakie posiadam oraz zdjęcia z testu obciążeń:

 

Obudowa Zalman Z3

Chłodzenie CPU Be Quiet! Shadow Rock Slim BK010

Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 

Procesor Intel Core i5-6500 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.6GHz, 65W, cache 6MB, BOX

Pamięć HyperX Savage DDR4, 8GB, 2800MHz, CL14 

 

Dodam tylko że wszyscy znajomi mi krzyczą teraz że dobrałem za mały zasilacz do tego sprzętu ale wyliczając na stronie wyszło mi że na dużym  obciążeniu komputer nie powinien  żreć więcej niż 400 W, aczkolwiek sam dźwięki jaki czasami wydaje zasilacz sprawia ,że zaczynam powątpiewać w jego sprawność.



Użytkownik joczu edytował ten post 14 12 2015 - 01:06

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 14 12 2015 - 10:53

Zmień ten SSD lub wgraj inny firmware, V300 strasznie padają i potrafią być przyczyną problemów ze stabilnym działaniem systemu. Zasilacz to kiszka, VS cierpi przy dużym obciążeniu na ogromne spadki napięć, również radzę zmienić chociaż XFX TS 430 jeżeli nie przeszkadzają ci piszczące cewki, ewentualnie xfx core 450 lub thermaltake smart se 530.

 

Wklej SMART tego dysku z CDI.



Użytkownik viris33 edytował ten post 14 12 2015 - 10:57

  • 0

#3 joczu

joczu

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 12 2015 - 11:10

To który z tych zasilaczy byś najbardziej polecił , nie patrząc na cenę?
Mógłbyś dać jakieś wskazówki albo linka do artykulu jak zmienić firmware w ssd ponieważ zwrócić go już nie mogę , a pieniądze wole przeznaczyc na sprawny zasilacz.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych