Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem twardym - raz widzi raz nie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 razem2l

razem2l

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 18 07 2011 - 18:41

Ma pewien problem. Od czasu do czasu gdy włączam komputer pokazuje się komunikat informujące, że dysk jest wyjęty i nie można dalej przejść. Robię więc coś takiego, że wyłączam, apotem włączam komputer przyciskiem "On / Off lub jak kto woli 0 / 1" z tyłu komputer i wtedy tylko działa. Nie przeszkadza mi to za bardzo, ale jak można wyeliminować taki błąd / problem.

[uwaga=Kantoro]

Proszę dopisać pełną konfigurację sprzętową. Poprawiłem nazwę tematu.[/uwaga]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 19 07 2011 - 21:46
Proszę dopisać pełną konfigurację sprzętową. Poprawiłem temat

  • 0

#2 kubek2232

kubek2232

    Stały użytkownik

  • 190 postów

Napisano 18 07 2011 - 22:32

Wymienić zasilacz.

  • 0

#3 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 19 07 2011 - 16:41

U Ciebie może wina leżeć po stronie zasilacza lecz nie koniecznie do wymiany :0453: Może po prostu zasilanie jakim masz dysk podpięty jest uszkodzone lub naderwane i nie trzyma napięcia :tajemniczy_mietek: Spróbuj zmienić kabel zasilający do dysku i zobaczymy :alcoholic:

Użytkownik Kantoro edytował ten post 19 07 2011 - 21:44
Proszę nie pisać głupot o naderwanych kablach ! Prędzej zimne luty.

  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 19 07 2011 - 21:43

Otwórz komputer i odkurz go. Następnie otwórz zasilacz. Jeśli zobaczysz takie coś => Dołączona grafika

Tzn taki kondensator jak na dole po lewej tzn że wszystkie w zasilaczu są do wymiany.

Najpewniejszym testem jest podmiana zasilacza na inny. Sprawdzenie kondensatorów obowiązkowo również na płycie głównej.

Nie podałeś też pełnej konfiguracji sprzętowej, przez co ciężko szukać usterki.

Użytkownik Kantoro edytował ten post 19 07 2011 - 21:45

  • 0

#5 Abback

Abback

    Ojciec Dyrektor

  • 514 postów

Napisano 20 07 2011 - 06:27

Po co od razu rozbierać zasilacz, trzeba próbować metodą prób i błędów, a na pewno dojdzie się do usterki :tajemniczy_mietek:

Możesz też w inny sposób sprawdzić czy zasilanie do dysku dochodzi, a dokładniej jeśli następnym razem wyskoczy Ci iż nie widzi dysku to odkręć obudowę i przyłóż rękę do dysku, jeśli poczujesz wibracje to wina leżeć może po stronie płyty lub samego dysku, jeśli nic nie czujesz czyli dysk w ogóle nie odpala to jak pisałem wcześniej zmień kabel zasilający na inny (np. z napędu, jeśli nie masz więcej).

[warn=Kantoro]
Kolejna bzdura ! Jeśli przyłożysz rękę do działającego dysku to będzie wibrował, bo obracają się talerze[/warn]

Użytkownik Kantoro edytował ten post 20 07 2011 - 09:36

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: niewidoczny dysk nie wykrywa dysku nie widzi dysku



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych