Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem? (partycjami)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzech1991

grzech1991

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 04 2007 - 10:57

Witam!

Mam wielki problem z dyskiem ale to na koniec na początku wstęp

Wszystko się zaczęło od tego że chciałem że by było mało partycji a przy okazji przejść na vistę

wyczyściłem cały dysk specjalnym programem pod mój dysk (WD Caviar SE {taki model}) zaczołem instalować vistę i był tam partycjoner no to zaczołem nim partycjonować chciałem utworzyć ostatnią partycję 10 GB i pisało że nie może tam systemu zainstalować (chociaż 4 wcześniejsze mi się udało) no to nic zainstalowałem system niby ok no i chciałem w końcu utworzyć tą partycję wziołem z pcforamta jakiegoś tam ancoris disk doctor (czy coś takiego) i pisze że błąd tworzenia partycji (nic więcej) potem ściągłem jakieś freewareowe narzędzie i to samo :/ no to nic poszłem z dyskiem do kolegi wgrał mi tam moje pliki i uruchomił partition magic wykazał jeszcze przed uruchomieniem błędy i czy chcę naprawić dałem TAK i to okno było 3x i wykazał że cały dysk jest w bad sektorach :) no to nic uruchomiłem u siebie system i nie mam 2 partycji z 4 widocznych przez windows no to rozpacz :/ ja tak myślę że jak są bad sectory to zapuszę hdd regeneratora - po nocce nic nie wykrył (skanowałem cały dysk) potem włączyłem ancorisa i sformatowałem partycje których nie widział i jest ok ale powracając jestem teraz w punkcie początkowym gdzie nie mogę utworzyć partycji z nieupartycjonowanego 10 GB proszę tylko o że byście nie pisali że "trzeba było utworzyć 15 GB" albo "to wyczyść znów dysk" bo takie rzeczy to umiem i dla mnie jest to rozwiązanie ostateczne

Proszę o pomoc i pozdrawiam

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 18:44

Moim zdanie 10 GB na partycję na VISTę to zdecydowanie za mało! Mam XP PROF. w tej chwili zajmuje mi... niecałe 9 GB. Moja rada: zwiększ partycje do minimum 20 GB (ja mam 30 GB, by mieć gwarancję, że nie będzie żadnych problemów!)

  • 0

#3 grzech1991

grzech1991

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 04 2007 - 19:54

nie zrozumiałeś ja nie mogłem utwrzyć partycji w instalatorze systemu bo pisało że nie da się zainstalować bo zamało miejsca a to nie była partycja pod system

problem został rozwiązany pomogli mi na innym forum

vista zabezpiecza cały dysk i dlatego nie da się utworzyć partycji
jednak da się programem pod vistą

PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami -> Klikamy prawym na nie przydzielonym miejscu i toworzymy partycje

  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 08 04 2007 - 19:57

Możesz zapodać link do miejsca, w którym Tobie pomogli? Jestem ciekaw wypowiedzi...
  • 0

#5 grzech1991

grzech1991

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 04 2007 - 11:22

http://portal.centrumxp.pl/forums/default.aspx

pozdrawiam
  • 0

#6 vista premium

vista premium

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 21 05 2007 - 21:27

zgadzam sie z kolega ze 10gb to za malo na viste ja na xp mam 20gb ;) zwiększ pojemnosc dysku na system vista

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych