Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z dyskiem nie można zainstalować systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 drw555

drw555

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 02 2008 - 19:44

Witam,
Mam dysk twardy Western Digital WD800 /80 GB/
Dysk działał bez żadnych problemów od kilku lat. Ostatnio zainstalowałam na nim Vistę.
Postanowiłam jednak wrócić do XP, Instalator sformatował dysk / NTSF / , skopiował pliki instalacyjne , dokonał restartu
i zamiast instalacji pokazuje się napis brak systemu albo błąd instal czy coś takiego.
Dysk zamontowany jako Slave jest w pełni rozpoznawalny , program diagnostyczny nie znajduje na nim żadnych błędów.
Co robić? może podczas formatowania przez Viste zostały skasowane jakieś ukryte pliki?
Może trzeba sformatować jakimś specjalnym programem? próbowałam Patritin Magic - sformatował bez problemu , napisał za wszystko ok a systemu zainstalować nie można
Bardzo proszę o pomoc
Agata

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 29 02 2008 - 20:06

Proponuję uruchomić kompa płytą xp, instalatorem usunąć partycję systemową, założyć nową, sformatować (NTFS lub FAT32) i na niej rozpocząć instalację. Powinno pójść :ninja:

  • 0

#3 drw555

drw555

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 02 2008 - 20:12

dokładnie właśnie tak robiłam - nie poszło
  • 0

#4 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 29 02 2008 - 21:29

No tak, więc po sformatowaniu i skopiowaniu nie ma systemu ? :ninja:


Proponuje sprawdzić w biosie kolejność napędów i ustawić Pierwszy Dysk z partycją systemową ( Primary Boot Request- zależnie od posiadanego biosu) .
Ponieważ po wypięciu dysku, jego zmianie bios czasami się gubi i trzeba mu pomóc ręcznie. Ja mam w biosie dwie opcje 1) ustawiam kolejność dysków HDD 2)ustawiam Primary Boot

Czy partycja systemowa (która to jest na podstawowej) jest fizycznie pierwsza partycją na dysku (w Partition Magic fajnie to widać )
Można ustawić dysk jako Master pierwszego kanału IDE i ustawić go w biosie jako pierwszy ( Primary Boot Request).
  • 0

#5 drw555

drw555

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 29 02 2008 - 23:38

Instalator kopiuje pliki, następuje restart i pojawia sie napis : błąd ładowania systemu operacyjnego
Na dysku jet tylklo jedna partycja - każdy inny dysk jest instalowany bez problemów

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych