Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z cerberus adsl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arctic222

Arctic222

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 06 07 2008 - 23:07

Mam cerberusa adsl firmy Pentagram dostałem go od brata lecz nie moge sie dobrac do suatwien jak podlaczylem go pisze ze brak lacznosci lub ograniczony dostep jak mu przywrocic standardowe ustawienia zeby go skonfigurowac prosze o pomoc bo opadaja mi rece a probowalem go jakos retsrtowac moze ktos mial taki problem niech pomoze jak go odblokowac ?

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 06 07 2008 - 23:30

W ruterach najczęsciej jest z tyłu przycisk do przywracania ustawień fabrycznych.
PS> Brat nie może Ci go skonfigurować?

  • 0

#3 Arctic222

Arctic222

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 07 2008 - 16:18

a co mam zrobic jak przytrzymuje ten przycisk i nic sie nie resetuje ?
Ps . brat tez go d kogos dostal ale nie zna sie na konfiguracji routera
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 15 07 2008 - 17:22

Witam.

pisze ze brak lacznosci lub ograniczony dostep

Jeśli widzisz taką informację to znak, że twoja karta sieciowa nie może pobrać adresu ip. Opcje są dwie:
- router jest tak skonfigurowany, że opcja automatycznego przydzielania (DHCP) jest wyłączona,
- router ma włączoną opcje DHCP, jednak protokół Twojej karty sieciowej (TCP/IP) ma ręcznie przypisany adres IP. Musiałbyś spróbować przełączyć tryb na automatyczne pobieranie.

jak mu przywrocic standardowe ustawienia zeby go skonfigurowac prosze o pomoc bo opadaja mi rece a probowalem go jakos retsrtowac moze ktos mial taki problem niech pomoze jak go odblokowac ?

Jeśli natomiast chodzi o reset samego routera to naciśnik cienkim przedmiotem przycisk 'reset' i trzymając podłącz zasilacznie. Po około 15sek puść przycisk. Ponownie odłącz i podłącz router do prądu, podepnij kabel sieciowy (teraz już musisz ustawić protokół TCP/IP na automatyczne pobieranie IP i DNS'ow). Następnie włącz przeglądarkę, wpisz 192.168.0.254, login: admin ,hasło: passwords i powinieneś ujrzeć panel konfiguracyjny.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych