Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z bootowaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sh_

sh_

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 12 2007 - 02:47

Witam,
posiadam laptopa Asusa, na którym fabrycznie była zainstalowana Vista, nie spodobał mnie się ten system dlatego usunąłem go. Zainstalowałem Windows XP, oraz dystrybucję linuksa o nazwie Arch. Teraz chciałbym wrócić do ustawień fabrycznych to znaczy odzyskać system Windows Vista.

na dysku znajduje sie partycja recovery, ktorej nie ruszalem.

Mój brat chcąc powrócić do ustawień fabrycznych po prostu włozył płytkę recovery, która miała to za niego zrobić.

Co się stało otóż, na samym poczatku Grub który był zainstalowany wraz z linuksem wyrzucasł błąd error 22 bodajże.
Całkiem zrozumiałe.

chciałem naprawić MBR, wpisujac polecenia z trybu recovery Xp'ka fixmbr i fixboot, ale wymagane było hasło administratora, którego nigdy nie zakładałem. Więc w efekcie nie wykonałem tych poleceń, chociaż nie do końca jestem przekonany, że one w tej sprawie by pomogły.

Niemniej jednak, brat ponownie wrzucil płytkę z windowsem Vista ( RECOVERY ), po calym procesie komputer nie chce uruchomic systemu, ekran zatrzymuje sie na komunikacie od WINDOWS BOOT MANAGERA

Dotyczy pliku /Boot/BCD status 0x0000000f

nie mam płyty Visty, mam płytę RECOVERY tylko.

żeby troche poogladac odpaliłem Damn Small Linuksa, LIVECD , chciałbym z tego poziomu coś z tym zrobić. Domyślam się, że powinienem zmodyfikowac plik BCD ? Z tego co wyszukałem po sieci, to do edycji tego pliku słuzy program bcdedit.exe znajdujacy sie w Windows\System32 ( u mnie tego programiku nie ma ).
jesli bym go znalazl, to i tak go nie uruchomie ot tak z poziomu linuksa, prosze mnie poprawic jesli sie myle.

Co powinienem zrobic zeby uruchomic system ?

Serdecznie Pozdrawiam, nie wiem jakie informacje jeszcze powinienem zamiescic ?

P.S Pliku BCD także, nie mam w katalogu \Boot\

  • 0

#2 prefekt1

prefekt1

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 25 01 2008 - 10:47

witam! mam problem. jestem poczaatkujacym uzytwkownikiem komputera i prosze o pomoc w zainstalowaniu visty. narazie mam windows xp. sciagnalem z internetu windowsa viste i nie wiem co teraz robib. w jaki sposob ja zrzucic na plytke aby stala sie bootowalna plyta i moglbym spokojnia ja zainstalowac. prosze o pomoc krok po kroku! zalaczylem obrazek jak wyglada ta vista aktualnie. co mam teraz zrobic? w jakich programach. prosze o pomoc krok po kroku. pozdorwienia!

Załączone miniatury

  • vista.JPG

  • 0

#3 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 25 01 2008 - 12:47

Zainstaluj program Vista booot pro. Sam go używam, mam xp i viste razem.

Przy włączaniu komputera mam wybór systemu

konfiguracja programu nie powinna sprawiac problemów

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych