Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ZYXEL Prestige 660H-61


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 07 2008 - 13:41

Dziś przysłali mi router ZYXEL Prestige 660H-61 od razu go podłączyłem, ale nie szło się połączyć z netem i nie działała tez stronka od konfiguracji. Zainstalowałem więc ponownie mój modem od neostrady, podłączyłem się do neta i wpisuje ip podane w instrukcji ale w ogóle nie znajduje mi takiej strony :/ Dodam jeszcze, że jak wyłożę kabel od modemu i włożę do routera to dioda DSL świeci ciągłym zielonym światełkiem i to samo dioda PWR Moje pytanie jest takie co robie nie tak, ze nie działa stronka od konfiguracji podana w instrukcji i najlepiej prosiłbym aby ktoś napisał krok po kroku co mam zrobić ;/

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 14:17

Witam.

Podepnij do routera tylko kabel lanowski do jednego z portów i do swojej karty sieciowej a potem zasilanie. Kabel od neta na razie wypnij. Z tyłu routera jest przycisk 'reset' a w instrukcji zapewne dokładnie opisane jak to zrobić.

Po resecie otwórz przeglądarkę na swoim komputerze i wpisz adres ip routera, jaki podają w instrukcji. Daj znać czy strona się otworzyła.

Jeśli nie:
- Panel sterowania > Połączenia sieciowe > Właściwości połączenia lokalnego (tego, które łączy się z routerem) > Otwórz "Właściwości" pozycji "Protokół internetowy TCP/IP" i zobacz, czy zaznaczone jest "Pobieraj adres IP automatycznie" jak również "Pobieraj adres DNS automatycznie". Zatwierdź zmiany jeśli było inaczej

- Menu Start > Uruchom > cmd > wpisz w czarnym oknie ping X gdzie ów X to adres IP Twojego routera, np. 192.168.1.1
Napisz, czy pakiety przeszły - zobaczysz informacje 'wysłane' 'odebrane' 'utracone'.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 07 2008 - 15:57

Zapewne głupie pytanie, ale niby ten co pyta nie błądzi :) Który to jest ten kabel lanowski bo ja mam tylko ten co się podpina do telefonu? o niego właśnie chodzi?
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 16:19

Witam.

Zapewne głupie pytanie, ale niby ten co pyta nie błądzi :) Który to jest ten kabel lanowski bo ja mam tylko ten co się podpina do telefonu? o niego właśnie chodzi?


Nie, to jest kabel telefoniczny. Oprócz niego musisz mieć jeszcze kabel lan do podłączenia komputera z routerem - bo jak niby się inaczej połączyć...


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 07 2008 - 16:29

W tym problem że ja mam tylko filtr ADSL a kabel od neta mam podłączony w innym gniazdku...
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 17:39

Witam.

Tak dla sprostowania bo widać mnie nie rozumiesz.

Napisałeś, że dostałeś od dostawcy router czyli połączenie powinno wyglądać tak:
Gniazdko telefoniczne > Router > karta sieciowa

Filtr telefoniczny wpinasz między gniazdko a telefon.

Kabel LAN to połączenie routera i komputera - jak bez tego chcesz mieć połączenie z urządzeniem i wejść na jego stronę konfiguracyjną...


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 07 2008 - 23:15

Więc zrobiłem tak jak mówisz włożyłem jedna koncowke kabla to karty sieciowej drugą do gniazdka lan ale dioda wogóle nie chce sie zapalić a jak chce się połączyć z siecią lokalną to przy pobieraniu IP wyskakuje błąd ograniczenie lub brak łączności już normalnie nie mam siły na ten router :/
  • 0

#8 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 23:20

Witam.

Jeśli podpinasz wszystko tak jak było to napisane i pokazuje się błąd o ograniczeniu łączności to powodów jest kilka:

- złe ustawienia protokołu TCP/IP (co już opisałem)
- kabel 'cross' zamiast 'prostego' - czego wynikiem jest nie przydzielanie prawidłowego ip'ka
- uszkodzona karta sieciowa

Router na standardowych ustawieniach i przy ustawieniach protokołu na 'automat' musi odpowiadać.



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#9 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 20 07 2008 - 23:28

-wiec tak konfiguracje TCP/ IP mam dobrą
- podpinam to na taki kabel http://allegro.pl/item400117057_kabel_siec..._kat_5e_2m.html dobry? bo jak nie jutro kupie inny
-karta raczej nie uszkodzona znacz była burza ale nic nie było podpięte

Pewnie mam zły kabel ale proszę sprawdzić
  • 0

#10 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 20 07 2008 - 23:36

Witam.

Więc jeśli konfiguracja protokołu jest ok, to pozostaje karta lub kabel. Twierdzisz, że karta odpada... ale czy na 100%?

Co do kabla - rodzaj dobry. Ale pozostaje jeszcze kwestia ułożenia kabli, niby małe nic a jednak.


Weź obydwie wtyczki do ręki, kablem do siebie a tym 'dzyndzlem' który blokuje kabel do dołu i napisz mi ułożenie kabelków (kolorystycznie) w obydwu końcówkach - rzecz jasna patrząc od lewej.


---
Pozdrawiam
Hugster

Użytkownik Hugster edytował ten post 20 07 2008 - 23:38

  • 0

#11 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 21 07 2008 - 00:09

Witam.

Więc jeśli konfiguracja protokołu jest ok, to pozostaje karta lub kabel. Twierdzisz, że karta odpada... ale czy na 100%?

Co do kabla - rodzaj dobry. Ale pozostaje jeszcze kwestia ułożenia kabli, niby małe nic a jednak.


Weź obydwie wtyczki do ręki, kablem do siebie a tym 'dzyndzlem' który blokuje kabel do dołu i napisz mi ułożenie kabelków (kolorystycznie) w obydwu końcówkach - rzecz jasna patrząc od lewej.


---
Pozdrawiam
Hugster



Są 2 kable od lewej zielony i czerwony. Kurde ja nie rozróżniam tych kabli ale dodam, że użyłem takiego którego jedna wtyczkę podłancza się do gniazdka telefonicznego a drugą do modemu

EDIT: Więc raczej mam zły kabel bo porównałem kolory z obrazkiem... Najlepiej będzie jak pójde jutro do sklepu powiem że chce kabel sieciowy prosty i wtedy dopiero napisze czy mam jeszcze jakieś problemy czy nie :) Wiem że za bardzo zawracam już głowe ale po prostu nigdy nie miałem styczności z żadnym routerami :P

  • 0

#12 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 21 07 2008 - 19:56

Witam.

Musisz mieć kabel prosty - czyli dwie jednakowo zarobione końcówki.

Np. (patrząc od lewej) biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy.


Kup taki kabel i daj znać, czy działa.



---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#13 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 07 2008 - 19:21

Ta wszystko jest dobrze kabel też jest dobry bo świeci sie dioda lan i z tyłu wejście od karty sieciowej też świeci sie na zielono, ale nie moge ruszyć znowu dalej bo nie mam wogóle połączenia lokalneg, zrobiłem formata ale nic nie dało jedyne połączenie jakie mam to Neostrada TP

Moja płyta główna to abit ab9 quad gt patrzyłem w specyfikacjach jest zintegrowana karta sieciowa tylko nie mam połączenie sieciowego i wogóle nie wykrywa tej karty ale dioda z tyłu przy kompie świeci na zielono

Czyli ogólnie wszystko już jest ale pozostał ostatni problem pomoże ktoś go rozwiązać bo chciałbym się obejść bez pomocy specjalisty
  • 0

#14 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 22 07 2008 - 20:19

A czy karta sieciowa jest zainstalowana poprawnie? W menadżerze urządzeń nie masz konfliktów?

To, że mruga zielona dioda nic nie znaczy. Musi mrugać jeszcze druga, pomarańczowa - transfer plików.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#15 Stihl

Stihl

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 07 2008 - 00:44

Więc tak karta sieciowa była chyba wyłączona bo sprawdzałem w biosie i było coś w stylu on board Lan i wziełem na disable teraz wyskaluje że znaleziono nowy sprzęt kontroler ethernet ale nie może znaleź sterów sprawdzałem też na płycie od głownej i nie ma

EDIT: Co dotej sieciowki dajmy że nie chce mi się z nia bawić dałoby na tym zainstalować tego routera http://allegro.pl/item398919860__karta_sie..._100_mbps_.html ??

Dobra router skonfigurowany i hula równo wystarczyło sterowniki w kreatorze wybrać ręcznie ;] Hugster dzięki za cierpliwość i przede wszystkim pomoc masz browara u mnie ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych