Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Windowsem XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sznajderro

sznajderro

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 05 2007 - 11:28

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
mam problem z kompem a raczej z windowsem xp.
Mam dość szybki komputer i dostęp do internetu za pomocą modemu Thomson SpeedTouch ST330.
Po wgraniu windowsa xp jest wszystrko ok do czasu kiedy nie zainstaluje modemu, avasta i nie uruchomię przeglądarki (dowolnie jakiej czy wo IE6 czy Mozilla Firefox).
Objawy są takie ze komp przez pare minut chodzi ok a potem mi wyskakuja komunikaty (chyba z awasta) ze są jakies ataki i coś tak jest zablokowane chyba ten atak zostanie zablokowany ect.
Niewiem co mam robić, po takim komunikacie jaki opisalem powyzej net sie strasznie muli, gg łączy sie z serwerem dobre 5-10min, xp chodzi ale bez neta. jak chce włączyc powiedzmy "google" to stronki szuka dobre od 5 do 10min..:)
Co jest tego przyczyną. Dzieje sie tak na obydwóch komputerach jakie mam w domu.
Czy to wina modemu? bo widowsy xp wgrywalem z różnych źródeł i za kazdym razem jest to samo. Nie pomaga zainstalowanie z innego nośnika win xp:(
Niewiem juz od czego to może być.
Może ktoś z forumowiczów miał juz taki problem?
Mój komp to HP Vectra VLi8
Pentium III 600MHz
128MB SDRAM
Matrox G200 8MB AGP
Dysk twardy 8GB Maxtor
Modem ADSL USB Thomson ST330

Proszę o pomoc.:)

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 30 05 2007 - 11:35

widowsy xp wgrywalem z różnych źródeł i za kazdym razem jest to samo. Nie pomaga zainstalowanie z innego nośnika win xp


Systemy oryginalne?


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 wilkolaczeq

wilkolaczeq

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 30 05 2007 - 22:03

Mam dość szybki komputer

Mój komp to HP Vectra VLi8
Pentium III 600MHz
128MB SDRAM
Matrox G200 8MB AGP
Dysk twardy 8GB Maxtor
Modem ADSL USB Thomson ST330



Faktycznie szybki. ciekawe co powiesz o moim:

AMD Athlon™ 64 Processor 4000+
ASUS A8V-VM SE
1024 MB DDR2 (2*512MB)
WDC WD2500JB-00REA0 250 GB
ATI Radeon X1550 512 MB
VIA VT8237A/8251 High Definition Audio
Microsoft Windows XP Professional SP2

A w poście nie wiem jak Ci pomóc. może Tobie siu uda pomóc w moim na tym forum, bo nikt tu sie chyba nie zna :/

Pozdro


//Proszę o zapoznanie się z regulaminem, szczególnie Art 3. § 5. Kolejna tego typu wypowiedź nie zakończy się tylko słownym upomnieniem. Ponadto, wysuwanie tym podobnych wniosków - "nikt tu sie chyba nie zna" - powinno być czymś podparte.
Hugster

  • 0

#4 Marszel12

Marszel12

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 31 05 2007 - 16:38

Lepiej pomyśl jak usunąć avasta (yhy to gó--o) zainstaluj Kasperky i zobacz co się dzieje..
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 31 05 2007 - 18:50

Masz dość słaby komputer na WinXP + programy + internet. Napisałeś że po zainstalowaniu windoswa wszystko jest ok, jest tak ponieważ nie masz jeszcze żadnych programów do tego. Czysty system twój komp jeszcze udźwignie, ale jak dodasz do niego jakieś programy typu Gadu-Gadu, avast to sie zaczynają klocki, masz zbyt mało ramu. Tym bardziej że Firefox i gg duże tego zżera. Zawsze można sie pobawić z optymalizacją systemu, zainstaluj inny komunikator niż gg, powyłańczaj niepotrzebne programy i usługi, zainstaluj program do optymalizacji i takie tam inne rzeczy. A najlepiej pomyśl na zmianą systemu na np. Windows 98 lub ME

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych