Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Wifi w Asusie A8Jc H028H


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bart

bart

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 09 2006 - 16:08

Witam,
niedawno kupiłem nowego Asusa A8Jc H028H i niestety okazało się, że nie działa mi Wifi.
Tzn. komputer widzi sieć, łączy się z nią, informuje że siła sygnału jest znakomita itd, tylko że nie może pobrać adresu IP i w końcu pojawia się komunikat: "ograniczenie, lub brak łączności", a w szczegółach: "ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera". Mam jeszcze w domu 2 komputery które są ustawione dokłądnie tak samo jak ten i wszystko działa na nich bez zarzutu. Nie wiem za bardzo co może być przyczyną..

Karta wifi to Intel Pro 3945ABG, a router który mam, to Sagem F@st 1400.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógł mi coś doradzićDołączona grafika
Pozdrawiam

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 09 2006 - 22:16

Zobacz czy masz ustawione: Automatyczna konfiguracje sieci w przeglądrce:
sprawdź też w CMD (www.tweaks.pl/faq): ipconfig /all czy Ci przypisał IP, jak nie to klops, ale nie ma rzeczy niewykonalnych ;-)

  • 0

#3 bart

bart

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 09 2006 - 22:40

Zobacz czy masz ustawione: Automatyczna konfiguracje sieci w przeglądrce:
sprawdź też w CMD (www.tweaks.pl/faq): ipconfig /all czy Ci przypisał IP, jak nie to klops, ale nie ma rzeczy niewykonalnych ;-)



Sprawdziłem w ipconfig i :
- autokonfiguracja włączonaw
- adres IP autokonfiguracji przypisany

... no i co tu dalej... :D

w każdym razie dzięki i czekam na dalsze pomysły!
  • 0

#4 -=-IGLAK-=-

-=-IGLAK-=-

    Jesteśmy tutaj, aby pomagać.

  • 30 postów

Napisano 07 09 2006 - 23:36

Problem polega na tym, że dostawca adres mac karty sieciowej, tych 2 pozostałych komputerów dopisał do serwera.
Po kupnie nowego komputera masz nową karte sieciową, a jaj mac adres nie jest dopisany.
Jeżeli chcesz aby pobrał ip, skontaktuj się z dostawcą.

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 07 09 2006 - 23:36

patrz ustawienia Połączenia sieciowego czy masz przypisane IP, bo z tego co napisałeś powyzej nic nie wynika.

Użyj automatycznej konfiguracji sieci bezprzewodowej w celu skonfigurowania ustawień sieci bezprzewodowej. Po włączeniu automatycznej konfiguracji sieci bezprzewodowej można połączyć się z istniejącą siecią, zmienić ustawienia połączenia, skonfigurować połączenie z nową siecią bezprzewodową i określić sieci preferowane. Po wykryciu nowych dostępnych sieci bezprzewodowych będzie pojawiało się stosowne powiadomienie. Jeśli użytkownik zacznie korzystać z innej sieci bezprzewodowej, ustawienia karty sieci bezprzewodowej zostaną dynamicznie zaktualizowane zgodnie z ustawieniami nowej sieci, a następnie zostanie przeprowadzona próba połączenia. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Używanie systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej na komputerze klienckim.
  • 0

#6 bart

bart

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 09 2006 - 10:24

Jeśli chodzi o adresy MAC, to dodaje się je samemu - w ustawieniach routera. I oczywiście zrobiłem to od razu na początku - bez tego komputer nawet nie może wykryć sieci, przynajmniej u mnie.

Natomiast dalej:
sprawdziłem i w ustawieniach połączenia sieciowego mam przypisane IP.
Ale automatyczna konfiguracja sieci niewiele pomogla - z resztą już tam wcześniej też sprawdzałem wszystko...
  • 0

#7 pietrzkt

pietrzkt

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 09 2006 - 00:13

Czy rozwiązałeś już swój problem? Ja mam niestety podobny. Twoje ustawienia są ok a karta wifi sprawna. Ja zmieniłem laptopa na nowego z wbudowanym wifi i nie działa z sagemem fast 1400, choć gdy wetknę dongla usb mam połączenie bez problemu. Natomiast karta wbudowana nie łączy się za chiny ludowe. Widzi sieć ale mam "limited conectivity". Wogóle nie ma komunikacji przychodzącej, router nie może przypisać adresu IP. Przerobiłem już chyba wszystkie możliwe ustawienia. Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych